Aktuality

Praktická dodávka? Jednoznačne Toyota Proace City

Auto bolo skonštruované podľa rovnakej filozofie ako model Proace. Odlišuje sa však rozmermi a vzhľadom. Kompaktná dodávka Proace City bude – podobne ako Proace – dostupná v rodinnom vyhotovení Verso a úžitkovej verzii Furgon.

Toyota PROACE City (2019)

V úžitkovej verzii

Verzia na prepravu tovaru má buď dve samostatné predné sedadlá alebo trojmiestne lavicové sedadlo. Druhá z týchto konfigurácií ponúka možnosť voliteľného systému inteligentného usporiadania nákladu Smart Cargo, ktorý je známy už z väčšieho Proace. Tento systém využíva sklápacie vonkajšie sedadlo spolujazdca a otvor v deliacej priečke, aby poskytol ďalších 0,4 mᶾ priestoru a zväčšil maximálnu dĺžku nákladového priestoru o 1,3 m. Stredné sedadlo je možné obrátiť a získať tak stolík s dodatočným úložným priestorom. Vozidlo v dlhšej verzii má vynikajúcu nosnosť s maximálnym objemom 4,3 mᶾ, v kratšej verzii 3,3 mᶾ.

Toyota PROACE City (2019)

Dodávka pre cestujúcich

Vo verzii pre osobnú prepravu Proace City Verso je možné druhý rad sedadiel sklopiť a získať tak rovnú podlahu. Sedadlá možno nastaviť tak, aby sa do priestoru zmestila aj dlhšia batožina. Keď predpokladáme, že budeme prevážať veľmi dlhé predmety, je vhodné využiť otváracie okná výklopných dverí, čo umožňuje umiestniť napríklad koniec dosky alebo potrubia von z vozidla. Otvor okna je posilnený lištou, vďaka ktorej udrží záťaž do 100 kg.

V druhom rade sedadiel je možnosť vybrať si sklápacie lavicové sedadlo delené v pomere 60:40, alebo tri samostatné sedadlá. V dlhej, 4,7-metrovej aj krátkej, 4,4-metrovej verzii je možné pridať ešte tretí rad sedadiel, na ktorých sa vďaka dostatočnej veľkosti a možnostiam posúvania pohodlne odvezú dospelí cestujúci. Navyše lavicu v druhom rade možno posúvať na koľajničkách a tri samostatné sedadlá sú vybavené systémom Isofix na uchytenie detských sedačiek, čo nie je v tomto segmente vozidiel bežné.

Toyota PROACE City (2019)

V interiéri poriadok

V celej kabíne vozidla sú dômyselné úložné priestory – od priečinka na mince a na poháriky, cez otvorené poličky až po zásuvku pod sedadlom a úložné priestory na dverách a na podlahe. Vo verzii pre osobnú prepravu s panoramatickou presklenou strechou je možné objednať aj skrinky nad hlavami podobné tým, aké poznáme z lietadiel, ako aj centrálny prenosný úložný priestor s celkovou kapacitou 74 litrov, ktorý je dostupný z druhého radu sedadiel a z batožinového priestoru. V zadných dverách batožinového priestoru je otváracie okno, ktoré uľahčuje prístup do batožinového priestoru na tesnom parkovisku.

Na Slovensku sa očakáva spustenie predaja koncom tohto roka.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie