Aktuality

Harley-Davidson mieri do sveta formulí

Harley-Davidson mieri do sveta formulí

Už minulé leto Harley-Davidson predstavil svoj záujem o vstúpenie do nových odvetví auto-moto sveta svojou stratégiou s názvom More Roads, čím chce osloviť nových jazdcov a najmä ďalšie generácie potencionálnych zákazníkov.

Súčasťou novej stratégie sú aj nové produkty, medzi ktorými vyniká model motocykla LiveWivre s elektrickým pohonom. Aktuálny trend ekologického jazdenia sa teda nevyhýba ani motocyklovému svetu. Tu však so svojimi inováciami nekončí a už túto jeseň sa zapojí do šampionátu Formule E.

Zatiaľ sa však nejedná o veľkolepý vstup do sveta elektrických monopostov ako prevádzkovateľ vlastného tímu. Ako partner a sponzor plánuje dlhodobo spolupracovať s tímom Envision Virgin Racing, ktorý patrí k jedným zo zakladateľov a najúspešnejších tímov šampionátu Formule E.

Tímu sa počas svojho pôsobenia na šampionáte podarilo získať viac než 700 bodov, 8 víťazstiev a 23 pódiových umiestnení a stal sa tiež prvým tímov v histórii, ktorému sa podarilo dosiahnuť víťazstvo vo všetkých piatich doterajších sezónach. Harley teda išiel na istotu a vybral si toho najlepšieho partnera.

Harley-Davidson mieri do sveta formulí

Mark McAllister, viceprezident portfólia manažmentu Harley-Davidson, sa k spolupráci vyjadril, že je nadšený z toho, že budú partnerom jednému z vedúcich zástupcov Formule E, ktorú považuje za najvyššiu formu elektrického pohonu v motošporte. Povedal tiež, že vášeň, profesionalita a nadšenie pre elektrické vozidlá sa zhodujú s ich hodnotami a bude to pre nich úžasná spolupráca.

Harley-Davidson mieri do sveta formulí

Nastupujúci trend elektrických vozidiel nasledujú postupne všetky značky a tie silnejšie sa už teraz snažia preraziť v rýchlo sa rozvíjajúcej oblasti elektrickej mobility. Pre spoločnosť Harley-Davidson to bol určite dobrý krok, ako si získať nových priaznivcov a upozorniť na svoju rozbiehajúcu sa ponuku elektrických motocyklov.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie