Aktuality

Prvé fotografie novej Triedy S! Takto bude vyzerať interiér vlajkovej lode Mercedesu-Benz.

Prémiový výrobca automobilov, Mercedes-Benz, predstaví v roku 2020 novú generáciu svojej vlajkovej lode. Prvé fotografie z testovania nadchádzajúcej Triedy S sme mali možnosť vidieť už pred niekoľkými týždňami, no ťažká kamufláž nám znemožňuje bližšie komentovanie dizajnu či technológií. Tentokrát však na internet unikli fotografie nového interiéru vozidla bez maskovania. Samozrejme, nejde o oficiálne potvrdené fotografie, a tak musíme všetky dostupné informácie brať s rezervou.

Nová Trieda S - Únik

Samotný pohľad na nové usporiadanie palubnej doske však má veľmi blízko k tomu, čo automobilka dlhodobo naznačovala. Všetky prístroje budete môcť ovládať už len prostredníctvom dotykových displejov, pričom automobilka pozmení aj celkovú architektúru usporiadania prístrojov. Auto príde o centrálny tunel, na aký sme boli zvyknutí. Displej multimediálneho systému sa posunie nižšie a bude zaberať celú stredovú časť palubnej dosky. Ten bude združovať palubné menu s navigáciou a ovládaním klimatizácie.

Nová Trieda S - Únik

Trieda S bude postavená na úplne novej platforme. Samotné detaily ešte nie sú k dispozícii, no očakávame, že základ bude podobný platforme MHA, ktorá umožňuje veľkú mieru prispôsobenia pre prípadné hybridné, elektrické či iné alternatívne druhy pohonu. Časom má byť k dispozícii aj mimoriadne luxusná verzia Maybach, ktorá bude odvodená práve z novej generácie Triedy S.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Testy

Test Renault ZOE druhej generácie: Najazdili sme viac, ako avizuje výrobca

Renault Zoe sa pred niekoľkými dňami dočkal zásadnej modernizácie. Tretia generácia priniesla nielen evolučne vylepšený zovňajšok, ale aj významne lepší interiér a tiež výkonnejšie akumulátory schopné zabezpečiť dlhší dojazd. My sme nedávno otestovali Zoe v jeho druhej generácii, ktorú budete aj naďalej vidieť v showroomoch a možno aj v bazároch. Stojí za to, aby ste začali zvažovať kúpu?