Aktuality

Toto je nové Svetové auto roka 2019! Súhlasíte s výberom?

Treti pokus zaseň

Na práve prebiehajúcom autosalóne v New Yorku došlo k vyhláseniu výsledkov prestížnej ankety Svetové auto roka, ktorej sa tentokrát zúčastnilo rekordný počet súťažiacich. Zoznam adeptov na titul sa ešte minulý rok skladal z viac ako 30 vozidiel, potom organizátori WCOTY, spoločne s porotou zostavenou z 86 motoristických novinárov z celého sveta, zúžili zoznam na obyčajnú desiatku áut a počas nedávneho autosalónu v Ženeve už bola vybraná konečná trojica finalistov o titul.

Svetovým autom roka 2019 sa teda stáva elektrický Jaguar I-Pace, ktorý vo finálnej trojici porazil ďalšieho konkurenta na baterky - Audi e-tron a Volvo S60 / V60. Švédske Volvo tak nakoniec neobhájilo víťazstvo z minulého ročníka WCOTY, keď si titul odnieslo Volvo XC60. Jaguar I-Pace však neovládol iba hlavnej kategórii Svetového auta roka. Angličan si odniesol víťazstvo aj v kategórii „Najekologickejšie auto roka“ a taktiež bol ocenený za najlepší dizajn.

Auto roka 2019
Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie