Aktuality

Toto je nové Svetové auto roka 2019! Súhlasíte s výberom?

Na práve prebiehajúcom autosalóne v New Yorku došlo k vyhláseniu výsledkov prestížnej ankety Svetové auto roka, ktorej sa tentokrát zúčastnilo rekordný počet súťažiacich. Zoznam adeptov na titul sa ešte minulý rok skladal z viac ako 30 vozidiel, potom organizátori WCOTY, spoločne s porotou zostavenou z 86 motoristických novinárov z celého sveta, zúžili zoznam na obyčajnú desiatku áut a počas nedávneho autosalónu v Ženeve už bola vybraná konečná trojica finalistov o titul.

Svetovým autom roka 2019 sa teda stáva elektrický Jaguar I-Pace, ktorý vo finálnej trojici porazil ďalšieho konkurenta na baterky - Audi e-tron a Volvo S60 / V60. Švédske Volvo tak nakoniec neobhájilo víťazstvo z minulého ročníka WCOTY, keď si titul odnieslo Volvo XC60. Jaguar I-Pace však neovládol iba hlavnej kategórii Svetového auta roka. Angličan si odniesol víťazstvo aj v kategórii „Najekologickejšie auto roka“ a taktiež bol ocenený za najlepší dizajn.

Auto roka 2019

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Testy

Test Renault ZOE druhej generácie: Najazdili sme viac, ako avizuje výrobca

Renault Zoe sa pred niekoľkými dňami dočkal zásadnej modernizácie. Tretia generácia priniesla nielen evolučne vylepšený zovňajšok, ale aj významne lepší interiér a tiež výkonnejšie akumulátory schopné zabezpečiť dlhší dojazd. My sme nedávno otestovali Zoe v jeho druhej generácii, ktorú budete aj naďalej vidieť v showroomoch a možno aj v bazároch. Stojí za to, aby ste začali zvažovať kúpu?