Aktuality

Toto je nové Svetové auto roka 2019! Súhlasíte s výberom?

Na práve prebiehajúcom autosalóne v New Yorku došlo k vyhláseniu výsledkov prestížnej ankety Svetové auto roka, ktorej sa tentokrát zúčastnilo rekordný počet súťažiacich. Zoznam adeptov na titul sa ešte minulý rok skladal z viac ako 30 vozidiel, potom organizátori WCOTY, spoločne s porotou zostavenou z 86 motoristických novinárov z celého sveta, zúžili zoznam na obyčajnú desiatku áut a počas nedávneho autosalónu v Ženeve už bola vybraná konečná trojica finalistov o titul.

Svetovým autom roka 2019 sa teda stáva elektrický Jaguar I-Pace, ktorý vo finálnej trojici porazil ďalšieho konkurenta na baterky - Audi e-tron a Volvo S60 / V60. Švédske Volvo tak nakoniec neobhájilo víťazstvo z minulého ročníka WCOTY, keď si titul odnieslo Volvo XC60. Jaguar I-Pace však neovládol iba hlavnej kategórii Svetového auta roka. Angličan si odniesol víťazstvo aj v kategórii „Najekologickejšie auto roka“ a taktiež bol ocenený za najlepší dizajn.

Auto roka 2019
Peter Orosz
Ak čítate tento text, tak som vás buď veľmi dobre rozosmial, alebo poriadne naštval. To ma teší, pretože automobily sú aj o subjektívnych pocitoch a emóciách, ktoré sa nebojím prezentovať. Bezduché parafrázy tlačových správ budete musieť hľadať niekde inde.
Okrem znižovania amortizačnej hodnoty mojej klávesnice písaním článkov, venujem svoju pozornosť aj amatérskemu filmu a cestovaniu.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie