Aktuality

Lexus vie, čo sa páči ženám za volantom. Crossover UX má byť ideálne auto pre dámy.

Na slovenské cesty dorazil kompaktný mestský crossover, ktorý je len málo podobný autám, s akými ste sa stretli doteraz. Na prvý pohľad SUV je obohatené o dynamické prvky športového kupé. A skutočný zážitok z luxusu, svižného tempa a naozaj príjemného ovládania ako pri klasickom hatchback-u prichádza, keď si sadnete dovnútra.

Pozrite sa bližšie na nový Lexus UX.

Všimnete si to hneď. Robustný exteriér v štýle SUV povýšili dizajnéri tejto japonskej prémiovej značky na nový level. Vďaka detailne vyformovaným dynamickým tvarom dostal modelu UX naozaj unikátny vzhľad. Za zmienku stojí aj strecha pripomínajúca športové kupé či dizajn tvaru vzájomne prepojených zadných LED svetiel, ktorý evokuje štýlovú „plutvu“. Tento originálny prvok auto nielen odlišuje, ale sa stará aj bezpečnejšiu jazdu.

Pri nárazoch bočného vetra totiž dodáva autu citeľne lepšiu stabilitu. Nejde teda len o dizajn samotný, ale predovšetkým o orientáciu na ľudí na palube a ich komfort počas jazdy.

Nová KIA Niro (e-Niro) 2019

Ľahké riadenie a manévrovanie

Lexus UX má klasické vyvýšené sedenie s dobrým výhľadom na cestu, ktoré je typické pre SUV a ktoré obľubuje množstvo šoférov a tiež šoférok. Toto SUV je však vyslovené skonštruované tak, aby sa s ním oveľa ľahšie manévrovalo aj v úzkych mestských uliciach a priestoroch.

Riadenie tohto auta je nielen ľahšie a bezpečnejšie, ale aj úspornejšie. Hybridná sústava dodáva celej jazde viac komfortu, ticha v kabíne, úsporu paliva aj emisií CO₂, ktoré sú najnižšie vo svojej triede.

Lexus UX hitom v Japonsku

Ocenia najmä dámy

Atypický luxusný vonkajší vzhľad, ktorý jednoducho svedčí hlavne ženám, je v priamej symbióze s prepracovaným interiérom a hlavne technickým vychytávkam. Aj pri nich mysleli tvorcovia najmä na mamy za volantom.

Tak napríklad systém S-Flow Climate Control vpúšťa do kabíny špeciálne nano-e ióny pre zdravé dýchanie a hydratáciu pokožky a vlasov.

Auto dostalo inteligentné stierače, ktoré sa automaticky vypnú pri otvorení dverí a predídu tak ošpliechaniu vystupujúcich z vozidla.

Zaujímavosťou je aj funkcia pri automatickom zatváraní a otváraní okien, ktorá zabraňuje, aby sa v okne zamotali rukávy či zasekli detské prsty. Vhod príde aj bezdotykové otváranie dverí batožinového priestoru.

A tušili by ste napríklad aj to, že pri dizajnovaní všetkých dvier spolupracovali vývojári s neurovedcami? Urobili tak len preto, aby dosiahli doslova dokonalý zvuk pri zatváraní, ktorý lahodí ušiam a kopíruje presne predstavy, ako by malo znieť bezpečné zatvorenie dverí luxusného auta. Dalo by sa povedať, že nový Lexus UX je kompaktný mestský crossover, aký nemá vo svojej kategórii obdobu.

Novinku s názvom Lexus UX už môžu zákazníci vidieť a vyskúšať v predajniach Lexus, kde získajú aj aktuálne cenové zvýhodnenie spomínaného modelu.


Článok je oficiálnou správou značky Lexus na Slovensku

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie