Aktuality

Vláda začne platiť ľuďom za nepoužívanie auta! Presvedčila by vás táto suma?

Spoznajte pohon Škoda BlueDrive

Briti spúšťajú zaujímavý experiment, ktorého cieľom je motivovať ľudí k využívaniu alternatívnych dopravných prostriedkov. Nemusí pritom ísť len o MHD, vláda v rámci tohto projektu podporuje aj zdieľané vozidlá či elektrické kolobežky a bicykle. Na dobu jedného roka pritom účastníci získajú platobnú kartu s kreditom až 3 000 libier (3 500 eur), ktorá má slúžiť výhradne na úhradu cestovného alternatívnymi dopravnými prostriedkami.

V priebehu roka budú Briti sledovať ich prepravné návyky a na konci experimentu chcú určiť približnú sumu potrebnú k jednoduchému prechodu od vlastných vozidiel smerom k hromadnej a zdieľanej preprave.
Tamojší vládni predstavitelia veria, že tento experiment pomôže znížiť znečistenie ovzdušia a ekonomické dopady v husto obývaných mestách. Štatistiky ukazujú, že priemerný britský vodič strávi v dopravných zápchach až 42 minút denne pri dochádzaní do práce, celkovo ide až o 178 hodín ročne.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie