Aktuality

Hyundai šokuje! Predstavil nádherný sedan, s ktorým chce prísť aj do Európy.

Ešte donedávna to vyzeralo tak, že sedanom a liftbackom zvoní umieračik. Predaje klesali a mnohé automobilky ich začali nahrádzať populárnejšími SUV modelmi. Po nástupe Peugeotu 508 sa však začali diať nečakané veci, ktoré môžu klasickú strednú triedu zachrániť. Francúzi totiž stavili na dizajn a štýl, čo pri pohľade na rad ocenení a vlnu záujmu medzi fanúšikmi, ktorú vyvolal Peugeot 508, môžeme označiť za správny krok.

O niečo podobné sa tentokrát pokúša aj automobilka Hyundai. Kórejský zástupca strednej triedy, model i40, už totiž bude čoskoro potrebovať nejakú reprezentatívnu náhradu a automobilka špekuluje nad uvedením modelu Sonata na európsky trh. Prvé obrázky novej generácie Sonaty sa nedávno dostali na internet a okamžite upútali pozornosť verejnosti. Nepochybne zaujímavým prvkom sú LED svetlomety, konkrétne máme na mysli extravagantný pás denného svietenia natiahnutý na celú šírku prednej časti. Podobným spôsobom sú navyše tvarované aj svetlomety v zadnej časti.

Hyundai Sonata (2019)

Hyundai nám poskytuje aj náhľad do interiéru, ktorý pôsobí vcelku honosným dojmom. Stále tu však nájdete množstvo klasických ovládačov a tlačidiel, hoci palubnej doske hore dominuje širokouhlý dotykový displej infotainmentu. Pred vodičom samozrejme nesmie chýbať digitálna prístrojová doska. Volič automatickej prevodovky je tiež riešený tlačidlami.

Viac podrobností o technike alebo motorizáciách ešte nemáme k dispozícii. Do predaja sa má novinka dostať celosvetovo v druhej polovici tohto roka.

Peter Orosz
Ak čítate tento text, tak som vás buď veľmi dobre rozosmial, alebo poriadne naštval. To ma teší, pretože automobily sú aj o subjektívnych pocitoch a emóciách, ktoré sa nebojím prezentovať. Bezduché parafrázy tlačových správ budete musieť hľadať niekde inde.
Okrem znižovania amortizačnej hodnoty mojej klávesnice písaním článkov, venujem svoju pozornosť aj amatérskemu filmu a cestovaniu.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie