Aktuality

Bentley Bentayga ponúka špeciálnu výbavu za 154-tisíc eur. A neuhádnete, o čo sa jedná.

Prémiové SUV s nadštandardne luxusným interiérom sú podivuhodným segmentom autopriemyslu. Dlho platilo, že kto chcel superluxusné a mimoriadne výkonné vozidlo, zvyčajne si zadovážil niektorý Rolls-Royce alebo Bentley Mulsanne, prípadne niektorý superšport alebo hyperšport (ktorý však s komfortom na cestách už ale veľa spoločného nemá).

Veľké SUV si našli svojich priaznivcov a keď na trh prišli modely Bentley Bentayga a Rolls-Royce Cullinan, dá sa povedať, že zmenili svet prémiovej sorty automobilizmu.

Na obe vozidlá sa pritom čakalo veľmi dlho, pretože automobilky sa chceli vyhnúť tomu, čo sa „podarilo“ Porsche s prvou generáciou modelu Cayenne, ktorý bol iba upraveným Volkswagenom Touareg.

Bentley Bentayga ponúka špeciálnu výbavu za 154-tisíc eur. A neuhádnete, o čo sa jedná.

Cena týchto SUV ani zďaleka nie je ľudová, čo je dôsledok nielen bohatej základnej výbavy, ale predovšetkým špičkového materiálového vyhotovenia karosérie, konštrukcie i interiéru. Príplatkovej výbavy je pritom stále veľmi veľa a zákazníci si za ňu radi zaplatia. Bentayga sa ponúka dovedna v 17 farbách karosérie v 90 rôznych odtieňov, umožňuje výber z 15 typov kobercov v interiéri a 15 variantov spracovania interiéru ako takého.

Bentley Bentayga ponúka špeciálnu výbavu za 154-tisíc eur. A neuhádnete, o čo sa jedná.
Hodinky Breitling Mulliner Tourbillon za viac ako 150-tisíc eur

Jedným z najdrahších prvkov doplnkovej výbavy sú mechanické hodinky Breitling Mulliner Tourbillon. Sú umiestnené priamo na palubnej doske medzi kruhovými výduchmi klimatizácie a majiteľ vozidla si môže vybrať, či mu budú dodané vo svetlom alebo tmavom vyhotovení.

Cena luxusných hodiniek Breiling dosahuje po prepočte závratných 154-tisíc eur, pričom samotné vozidlo bez nich kúpite za minimálne 146 500 eur.

Azubi Cars Škoda
Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie