Tesla Model 3 oficiálne dostupná už aj na Slovensku! Koľko stojí?

Kúpiť si ju môžete prostredníctvom internetového obchodu.
Vydané  Text: 
Známy internetový obchod, [Alza.sk](https://www.alza.sk/tesla-3-d5069515.htm), sa pred necelými dvoma rokmi začal zaoberať predajom a distribúciou elektromobilov v rámci českého a slovenského trhu. **Okrem Nissanu Leaf, BMW i3 či malého Aixamu nájdete v ponuke tohto portálu aj ľudový Model 3 od amerického výrobcu Tesla.** Podľa informácií je momentálne Tesla dostupná v dvoch verziách so štandardným a predĺženým dojazdom. V cene je, okrem iného, zahrnuté aj bezplatné parkovanie a nabíjanie v Prahe a na Tesla Supercharger v rámci Európy.
Vo výbave nechýba presklená strecha, kožené čalúnenie, 19-palcové kolesá, automatické parkovanie či diaľkové ovládanie vozidla. Počítať môžete aj so známou funkciou poloautonómneho riadenia Autopilot. Okrem štvorročnej záruky na vozidlo máte od výrobcu aj osemročnú záruku aj na akumulátory. **Cena základnej verzie s 50 kWh batériou a dojazdom až 345 km je na úrovni 42 000 eur.** Za model s predĺženým dojazdom na 499 km si musíte priplatiť ďalších 11 000 eur navyše.

Tesla Model 3 má vady už od výroby, nový majiteľ na videu ukázal všetky zistené nedostatky

Ani príplatok 25-tisíc amerických dolárov za špeciálny lak nie je garanciou, že sa vám od Tesly dostane aspoň primeranej pozornosti zo strany kontrolórov kvality.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!


ODPORÚČANÉ