Aktuality

EuroNCAP otestovalo štyri nové SUV-čka: crash testy ukázali práve to, čo sme čakali

EuroNCAP je nezávislé konzorcium, ktoré testuje nové automobily z pohľadu ich bezpečnosti a nadobudnuté hodnotenie v hviezdičkách je pre automobilky priam kľúčové.

Ak by niektorý model automobilu získal v EuroNCAP jednu hviezdičku, znamenalo by to pre európske predaje hotovú katastrofu. Naopak, zisk všetkých piatich hviezdičiek sa stáva vo svete SUV-čiek štandardne nastavenou latkou bezpečnosti, ktorú neradno podliezať. Ak ale niektorý z modelov získa päť hviezdičiek, nikoho to už veľmi nezaujme.

Dôvod je ten, že zákazníci za svoje nemalé peniaze právom očakvajú prvotriednu bezpečnosť a zisk plného hodnotenia považujú za samozrejmosť. Bolo tak tomu aj pri crash testoch štvorice SUV, ktoré nás svojimi výsledkami v EuroNCAP vôbec neprekvapili. Čakali sme veľa, dostali sme veľa.

V testoch EuroNCAP sa objavili štyri atraktívne esúvečka: Audi Q3, BMW X5, elektrický Jaguar I-PACE a Hyundai Santa Fe. Všetky automobily sa testovali v ich štandardnej bezpečnostnej výbave, napriek tomu nie je prekvapením, že všetky získali hodnotenie päť hviezdičiek - teda súčasný maximum.

Zaujímavosťou je, že EuroNCAP označuje Audi Q3 za malé MPV.


Pozrite si videá z crash testov EuroNCAP, vo fotogalérii k článku potom nájdete podrobnejšie hodnotenie jednotlivých testovaných áut:

Audi Q3 (2018) - crash test EuroNCAP


BMW X5 (2018) - crash test EuroNCAP


Hyundai Santa Fe (2018) - crash test EuroNCAP


Jaguar I-PACE (2018) - crash test EuroNCAP


Vybrané články

  1. 1

    TEST Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC: Dobrý, lepší, najlepší – ktorý z nich je elektrický Mercedes?

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie