Aktuality

Volkswagen Polo sedan vyzerá fantasticky! Má však jeden vážny problém:

Na Slovensku sa lacné sedany tešia veľkej obľube. Modely ako napríklad Dacia Logan, Lada Vesta, Citroën C-Elysée či Peugeot 301 si pre jednoduchosť a priestrannosť častokrát vyberajú najmä taxikári či starší ľudia, ktorí potrebujú pohodlné auto na každý deň za čo najnižšiu cenu. Podobný model má v ponuke aj automobilka Volkswagen. Ten sa momentálne v zahraničí predáva pod názvom Virtus, pričom technicky vychádza z najnovšej generácie Pola.

Volkswagen Polo Sedan - Virtus

Rovnaká je platforma MQB A0 aj interiér využívajúci príplatkové digitálne prístroje či multimediálny systém s Apple CarPlay a Android Auto. Karoséria sedan však so sebou priniesla výrazný nárast rozmerov, Virtus je tak v porovnaní s Polom až o 43 centimetrov dlhší (4 480 mm). Vďaka zväčšenému rázvoru na 2 650 mm je po novom v interiéri oveľa viac miesta, a to najmä na zadných sedadlách. Lákavá je tiež veľkosť batožinového priestoru, ktorá narástla o 221 litrov na celkových 521 l v základnom usporiadaní.

Volkswagen Polo Sedan - Virtus

Keďže bol Virtus primárne vyvíjaný pre rozvojové trhy, inžinieri počítali s robustnejšou úpravou podvozka s mäkším odpružením. Zaujímavý je tiež pohľad pod kapotou kompaktného sedanu. Fanúšikov klasických atmosfér určite poteší prítomnosť benzínovej 1,6-ky s výkonom 85 kW (115 k), silnejšia verzia si musí vystačiť s preplňovaným litrovým TSI motorom s výkonom až 128 k. O niečo lákavejšia je športová edícia GTS so štvorvalcovým motorom 1,5 TSI s výkonom až 150 koní, ktorá čoskoro doplní miestnu ponuku.

Volkswagen Polo Sedan - Virtus

V čom je problém? Prípadní európski záujemcovia budú mať hlavu v smútku, pretože automobilka Volkswagen mieni tento model predávať výhradne mimo nášho kontinentu. Podľa nás by sa tento model mohol teoreticky uživiť aspoň v strednej a východnej Európe, kde by spestril ponuku automobilky Volkswagen.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie