Aktuality

Hyundai má nového šéfdizajnéra! V minulosti navrhol najobľúbenejšie autá Slovákov:

šéfdizajnér hyundai Luc
šéfdizajnér hyundai Luc

Belgičan Luc Donckerwolke nahradí populárneho Petra Schreyera, ktorý stál za úspechom mnohých modelov značiek Hyundai a Kia. Ten bude po novom už len konzultovať budúce dizajnové projekty. Nadviazať na Schreyerove úspechy rozhodne nebude jednoduché, no samotného Luca taktiež nemožno považovať za nejakého amatéra. V brandži pôsobí už takmer tridsať rokov, pričom prvé vážne skúsenosti získal v koncerne Volkswagen. Medzi rokmi 1994 a 1996 pracoval aj v českej automobilke Škoda, kde sa podieľal na návrhu dôležitých prvogeneračných modelov Octavia a Fabia.

Škoda Octavia TOUR Trumf 1.9 TDI PD (2004)

Potom sa Donckerwolke presunul do Audi, kde pracoval na druhej generácii kombi A4 Avant a kompaktnom modeli A2. Odtiaľ v roku 1998 smeroval do talianskeho Lamborghini. Tu bolo jeho dielom modernizované Diablo VT 6.0, nové Murciélago a produkčná verzia Gallarda. Spoločne s Walterom de'Silva potom navrhol aj nádhernú štúdiu Miury z roku 2006.

Škoda Fabia 1.9 SDI vs. Renault Thalia 1.4i: Otázka priorít

Svojho kolegu de'Silva, ktorý odišiel k Audi, nakoniec nahradil pod značkou Seat a svoju tvorbu uplatnil napríklad u predchádzajúcej generácie Ibizy. Následne v roku 2012 putoval Donckerwolke aj na pozíciu riaditeľa dizajnu v Bentley, no v roku 2015 definitívne opustil koncern VW, keď sa rozhodol pracovať pre ambicióznu automobilku Hyundai.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie