Aktuality

Návšteva prezidenta Macrona v Bratislave prináša tieto dopravné obmedzenia

Francúzsky prezident Emmanuel Macron je dnes na oficiálnej návšteve Slovenskej republiky a svoj príchod si vybral deň a časy, kedy je v Bratislave najväčšia dopravná špička. V dopravných zápchach stáť ale určite nebude, pretože diaľničný obchvat a priľahlé ulice budú pre všetkých ostatných vodičov uzatvorené.

Ako uvádza Polícia Slovenskej Republiky na svojom Facebooku, pre návštevu francúzskeho prezidenta:

  • v čase od 11.00 hod dôjde k obmedzeniu v premávke pri presune delegácie z Bratislavského letiska. Dôjde k uzatvoreniu diaľničného obchvatu D1 a to v úseku od Zlatých pieskov po Most SNP, ďalej Einsteinová ul., Staromestská ul. a Hodžovo nám.. Tieto obmedzenia budú trvať približne do 11.30 hod,

  • v čase cca. od 12:15 hod do 12:45 hod bude uzatvorené Hodžovo nám. a Palisády v oboch smeroch v úseku po bratislavský hrad,

  • v čase cca od 14:15 hod do 14:45 hod budú opäť uzatvorené Palisády, Hodžovo nám. Suché mýto, nám. SNP, Špitálska ul., Štúrová ul. a Jesenského ul,

  • v čase cca 17.00 h do 17.30 h budú uzatvorené nasledovné ulice a cestné komunikácie: Uršulínska ulica, nám. SNP, Suché mýto, Hodžovo nám., Staromestská ul., Most SNP, Eisteinová ul. a diaľničný obchvat v smere na Trnavu.

Vodičom, ktorí plánujú na príchod do Bratislavy využiť diaľnicu D1 žiadame aby ak je to možné tak spravili v čase najneskôr do cca. 10:00 hod, následne vodičom odporúčame využitie diaľnice v čase po 12:00 hod.

V popoludňajších hodinách žiadame vodičov, ktorí budú chcieť na opustenie Bratislavy využiť diaľnicu D1 aby tak spravili v čase najneskôr do cca. 16:00 hod, následne vodičom odporúčame využitie diaľnice v čase po 18:00 hod.

„Krajské riaditeľstvo PZ v Bratislave účastníkov cestnej premávky touto cestou žiada, aby pri prejazde uvedenými úsekmi zvýšili pozornosť a riadili sa pokynmi polície. V prípade ak je to možné vodičov žiadame aby sa uvedeným úsekom vyhli a na prejazd využili alternatívnu trasu. Vodičov touto cestou zároveň vyzývame, aby na cestách zvýšili svoju trpezlivosť,“ uvádza polícia.

Na obmedzenia doplatia nielen vodiči, ale aj cestujúci mestskou hromadnou dopravou, ktorých pravidelné linky budú v uvedených častoch na uvedených trasách pozastavené, prípadne inak odklonené. Konkrétne informácie sme na stránke Dopravného podniku Bratislava nenašli, o konkrétnych obmedzeniach sa ľudia dozvedia pravdepodobobne až z oznamov na zastávkach MHD.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie