Aktuality

SUV-kupé Kodiaq GT sa predviedol oficiálne - a je to nádhera!

Keď automobilka Škoda minulý rok na šanghajskom autosalóne predstavila koncepčné SUV-kupé Vision E, otvorene tým demonštrovala, že má záujem osvojiť si časť z trhového koláča populárneho segmentu automobilov, ktorý dnes až na niekoľko výnimiek patrí prémiovým značkám - SUV kupé.

Vision E bol ale iba koncept, preto sme sa veľmi potešili, keď sme videli prvé fotografie reálneho SUV-kupé od mladoboleslavskej automobilky. Prišli však z Číny a zdroje uvádzali, že do Európy sa tento model nechystá.

Prečítajte si aj:


Je tu Škoda Kodiaq GT!!! České SUV-kupé zničí nemecké predražené štýlovky

Redakcia


Neskôr prišla ďalšia správa, ktorá vliala nádej do žíl všetkých priaznivcom tohto typu karosérie, ktorý spája pred rokmi nespojiteľné dizajny. Ako prví sme na Slovensku priniesli správu o tom, že Kodiaq GT bol nafotený už aj v Európe, čo naznačovalo možnosť predaja tohto variantu Kodiaqa aj u nás. Automobilka modely šikovne zamaskovala tak, aby sa podobali na SUV značky Mazda.

Prečítajte si aj:


Škoda Kodiaq GT zachytili už aj v Európe! (FOTOGALÉRIA)

Redakcia


Kodiaq GT sa zatiaľ vyrába v Číne v závode spoločnosti Shanghai-Volkswagen a podľa slov portálu autoevolution veľmi lacno. Predáva sa pritom za v prepočte 26 600 eur. Ak by sa mal karosársky variant GT dostať aj do Európy, musel by splniť náročnejšie požiadavky na bezpečnosť, prejsť homologizačným procesom a celkom určite by sa výroba presunula mimo Čínu, čo by znamenalo signifikantný nárast koncovej ceny.

A teraz prichádza ten moment, keď samotná automobilka avizuje príchod nového karosárskeho variantu svojho najväčšieho SUV-čka. Očakávame teda vyššiu cenu, ale aj viac kvality, techniky a bezpečnosti.

Škoda Kodiaq GT sa predstavila na krásnych skicách, pričom odhalila predné i zadné partie a veľkú časť profilu.

Škoda Kodiaq GT (SUV-kupé 2019) v Európe (foto: autoevolution.com)

AKTUALIZÁCIA 18.10.2018: Dnes už definitívne vieme, že Kodiaq GT zažije premiéru na autosalóne v čínskom Kantone, automobilka ukázala aj oficiálne fotografie nádherného SUV-kupé. Toto bude určené pre Čínu, zatiaľ bez potenciálu na predaj v Európe.

Škoda Kodiaq GT (2019)

Škoda Kodiaq GT má dĺžku 4 634 mm, šírku 1 883 mm a výšku 1 649 mm, rázvor 2 791 milimetrov a k dispozícii bude s dvomi výkonnostnými nastaveniami motora 2.0 TSI. Tie budú naladené na 137 kW (186 k) a 162 kW (220 k), pričom pohon všetkých kolies ponúkne iba silnejšia verzia. Štandardom zrejme nebude ani automatická dvojspojková prevodovka.


Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Opel Corsa 1.2 GS Line
Testy

Opel Corsa 1.2 GS Line - Je stále nemecká?

Spojenie automobilky Opel s francúzskou skupinou PSA Groupe, pod ktorú patria aj značky Citroën a Peugeot, už priaznivci automobilov istotne zaevidovali. Preto nás zaujímalo, ako dopadol jeden z plodov ich spolupráce – novinka Opel Corsa.