Aktuality

Ikea chce vyrábať aj autá! Predstavila bizarné návrhy

Autonómne vozidlá môžu v budúcnosti ovplyvniť daný priemysel natoľko, že z tradičných automobilových značiek sa stanú ohrozené druhy. Výrobu šasi zvládne zopár firiem, o zvyšok sa postarajú IT-čkári a návrhárske firmy, ktoré sa budú zaoberať dizajnom interiéru. Predpokladá sa, že samočinné vozidlá eliminujú nehody na minimum, a tak sa výrobcovia už nebudú musieť zaoberať bezpečnostnými štandardmi alebo komplikovanými spaľovacími motormi.

Známy nábytkový gigant, Ikea, prišiel s neobyčajnými konceptmi automobilov budúcnosti. Ich unikátnosť spočíva najmä v tom, že nemajú slúžiť len k obyčajnej preprave osôb. Švédi by chceli na kolesách vidieť kancelárie, obchody, hotelové izby či kaviarne. Tie by sa mohli počas dňa na počkanie presúvať mestom za ľuďmi, ktorí si vozidlo zavolajú.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie