Aktuality

VIDEO: Nezodpovedný kamionista zabil matku a tri deti, všetko zachytila kamera!

Nepozornosť vodiča nákladného auta stála život matku a tri deti. Tie sa nečakane ocitli v kolóne na diaľnici, ktorú prehliadol za nimi idúci kamionista Tomasz Kroker. Za nehodu však nemohla zlá viditeľnosť, ale mobilný telefón. Rozptýlený Tomasz pravidelne spúšťal zrak z cesty len kvôli výberu obľúbenej pesničky. Tento risk sa mu vypomstil, nestihol zareagovať na náhlu zmenu a v plnej rýchlosti vrazil do stojacích áut.

Ethan Houghton (vľavo), Aimee Goldsmith (v strede) a Josh Houghton (vpravo), prišli o život spoločne s vodičkou Tracy Houghton pri hromadnej havárii na diaľnici A34 pri Newbury.

Tento incident sa stal ešte v roku 2015, až teraz príbuzní zverejnili skutočný záznam zachytávajúci vodiča aj dianie pred vozidlom. Týmto spôsobom chcú vodičov odstrašiť od používania mobilných zariadení počas jazdy. "Naďalej vidím vodičov používajúcich ich telefóny, a to ma znervózňuje," povedala matka jednej z detí, ktorá v čase nehody sedela v druhom aute.

VIDEO:

Vicki Hopkinsová povedala: "Stratila som svojich synovcov, ktorí boli veľkou časťou môjho života. Ľudia nechápu, aký veľký vplyv môže mať nehoda nielen na najbližšiu rodinu, ale aj na priateľov - stovky ľudí. " Vodič Tomasz Kroker, ktorý nehodu spôsobil, bol odsúdený na 10 rokov väzenia.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie