Aktuality

Zavidíme. Úprimne. Matej Tóth si od Kie prevzal najlepšie auto, aké kedy ponúkala

Spojenie Mateja Tótha a značky KIA nie je vôbec náhodné, tento charizmatický, sympatický a predovšetkým mimoriadne úspešný športovec už v minulosti prevzal automobily Sportage a Optima Sportswagon z pozície ambasádora značky. Tentokrát sa však KIA pleskla po vrecku a Matejovi odovzdala model, ktorý mu iba ticho závidíme. V tom dobrom, samozrejme.

Viac detailov nájdete vo vyjadrené spoločnosti Kia Motors Sales Slovensko:

Importérska spoločnosť Kia Motors Sales Slovensko (KMSS) odovzdala najvýkonnejšie vozidlo zo svojej dielne najrýchlejšiemu chodcovi, Matejovi Tóthovi. Úspešný olympijsky víťaz v chôdzi na 50 km z Rio de Janeiro je ambasádorom značky Kia od októbra 2015, počas niekoľkoročného partnerstva mal možnosť vyskúšať rôzne modely značky Kia. Pri preberaní modelu Kia Stinger mu však žiarili oči o čosi viac ako v minulosti, keď si preberal či už model Sportage alebo model Optima sportswagon.

Matej Tóth a KIA Stinger GT (2018)

Stinger je typickým vozidlom typu GT (gran turismo) – výkonný a elegantný automobil schopný prepravovať svojich majiteľov vo veľkom štýle, tak aby mali z jazdy pôžitok. Pod dlhou kapotou pracuje jeden z troch turbodúchadlom preplňovaných motorov, ktoré zabezpečujú bleskovú akceleráciu presne vtedy, keď ju vodič vyžaduje. Všetky tri motory prinášajú vysoký výkon a vysoký krútiaci moment v širokom rozsahu otáčok.

Model GT poháňaný 3,3-litrovým preplňovaným motorom dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h už za 4,9 sekundy a má maximálnu rýchlosť 270 km/h.

Tieto kvality ocenil aj sám Matej, ktorý povedal „Stinger nielen skvele vyzerá a púta pozornosť okoloidúcich, ale po krátkej testovacej jazde som zistil, že je aj veľmi komfortne naladený. Určite si s ním užijem dlhé cesty na sústredenia, ale aj s mojou rodinkou a psom za dobrodružstvami a oddychom. Veľmi sa teším na každý kilometer, ktorý absolvujem v Stingeri a určite vyskúšam aj jeho rýchlu športovú stránku.“

Matej Tóth a KIA Stinger GT (2018)

Marián Hoffer, generálny riaditeľ KMSS, pri príležitosti odovzdania vozidla povedal: „Pre značku Kia je česť byť oficiálnym prepravcom olympijského víťaza. Matej reprezentuje konzistentnosť, odhodlanosť, skromnosť, rozvahu a húževnatosť. Som rád, že sme mu odovzdali kľúče od modelu Kia Stinger, ktorý je skvostom v našom modelovom portfóliu rovnako ako je on skvostom medzi slovenskými športovcami.“

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie