Aktuality

TOP8 najlepších malých jazdených áut podľa Američanov: súhlasíte s nimi?

V Spojených štátoch sa predávajú autá, ktoré nachádzame aj u nás, avšak v zámorí ich radia do odlišných kategórií. Naše veľké esúvečka zaraďujú medzi malé crossovery a moderné subkompaktné európske SUV by považovali za vyššie hatchbacky.

Náš trh a potreby zákazníkov sú síce odlišné, ale čo sa týka spoľahlivosti samotných automobilov, tam sa nedá veľmi špekulovať. Americký magazín zostavil rebríček 8 najlepších jazdených malých áut do ceny 20-tisíc amerických dolárov. U nás tieto malé autá považujeme skôr za stredne veľké, respektíve za optimálne veľké hatchbacky či MPV-čka.

Súhlasíte s hodnoteniami Američanov? My sa s nimi vedieme stotožniť, hoci v našich končinách by sa v rebríčku určite objavili aj značky Hyundai a Škoda. Prekvapivé je, že v rebríčku chýba typický americký brand Ford.

Upozorňujeme, že rebríček v galérii je vytvorený podľa abecedy, nie podľa počtu bodov - všetky autá sú si v tomto hodnotení rovné.

Azubi Cars Škoda
Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie