Kuriózna havária v Bratislave: 50-ročná Fiatka 600 sa zrazila s kamiónom

Dnes okolo deviatej ráno sa v Bratislave pod Prístavným mostom udiala kuriózna dopravná nehoda, v ktorej si sily zmerala malá Fiatka s obrovským kamiónom.
Vydané  Text: 
Havária historického Fiatu s kamiónom, Bratislava, 6.4.2018 (foto: redakcia)
Informovať o dopravnej nehode s nadhľadom a vtipným komentárom zvyčajne nie je správne, avšak pri tomto incidente sa očividne nikto nezranil. Škody utrpel 8-kolesový kamión značky Volvo a tiež historický Fiat 600, ktorý sa vyrábal rokoch 1955 – 1969. Odhadujeme teda, že uvedený kus má okolo 50 rokov. Krásne malé autíčko teraz poputuje do servisu, kde ho budú musieť dôkladnejšie opraviť – už podľa jedinej fotografie z nehody usudzujeme, že výmeny sa dočká zadné koleso, možno celá zadná náprava a tiež plechy na ľavom boku auta.
Havária Fiatu 500 zo 70. rokov s kamiónom, Bratislava, 6.4.2018 (foto: redakcia)
Okolnosti nehody nám nie sú zrejmé, z fotografií a našej znalosti predmetnej križovatky však môžeme odhadovať, že vodič Fiatky sa na poslednú chvíľu rozhodol preradiť z pravého odbočovacieho pruhu do prostredného priebežného a vtedy sa dostal do kolízie s kamiónom. Ak by to bolo inak, malý Fiat 600 by sa nedostal do takejto polohy, ktorú vidíte na fotografii. Nehody na cestách sa dejú pravidelne a častokrát by sa im dalo zabrániť iba tým, že by vodiči boli o trocha tolerantnejší a všímavejší. Skrátka, autá sú krásne stroje, ale aj nebezpečné. V článku sme pôvodne uvádzali Fiat 500, za opravu ďakujeme pozorným čitateľom!
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk


ODPORÚČANÉ