Pripravuje Audi SUV kabriolet? Patentové snímky odhaľujú tajné plány nemeckej automobilky.

Na trhu by sme ho mohli vidieť už čoskoro!
Vydané  Text: 

Koncept SUV kabrioletu už automobilka Audi v minulosti prezentovala na autosalóne v Šanghaji, no nikdy nedošlo k sériovej výrobe. Nové patentové snímky naznačujú, že Nemci sa tejto myšlienky nevzdali a majú záujem na tomto projekte pokračovať. Zaujímavý je tiež pohľad na mechanizmus zaťahovania strechy. Pravda, nejde o najdetailnejšie technické stvárnenie a celá kresba pripomína skôr voľnočasovú aktivitu študenta 1. ročníka na priemyslovke než nejaký vážny koncept, návrh však odhaľuje nový systém, ktorý rieši pasívnu bezpečnosť pri prevrátení aj priestor v kufri. B aj D stĺpiky by tak pri jazde so zatvorenou strechou zostali zachované a zadná časť strechy by pre mechanizmus zároveň slúžila aj ako kryt. Momentálne nie je isté, či a kedy dostane Range Rover Evoque nového konkurenta. Do úvahy prichádza model Q8 kupé, ktorý by mali Nemci čoskoro predstaviť. Práve tento model má byť najpravdepodobnejším kandidátom na prestavbu, ide však len o špekuláciu.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »ROZHOVOR

Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.