Volkswagen zverejnil oficiálnu skicu nového Touaregu. Prečo, keď ho už celý svet videl odhalený?

Nemecký koncern Volkswagen zverejnil skicu úplne nového SUV Touareg. Nová generácia esúvečiek sa však už nechtiac ukázala na verejnosti bez maskovania, na čo teda koncern robí tento krok?
Vydané  Text: 

Nový Volkwagen Touareg už očakávame s veľkým nadšením. Populárne SUV určuje, akým smerom sa uberať celý trh a jeho budúca podoba nám preto môže prezradiť viac o budúcnosti európskeho autopriemyslu.

Nemecký koncern Volkswagen teraz zverejnil skicu úplne nového Touaregu. Nová generácia esúvečiek sa však už nechtiac ukázala na verejnosti bez maskovania, prečo teda automobilka spravila takýto krok? Volkswagen má svoj marketingový plán a bez ohľadu, aké fotky sa kde na internete objavia, on sa ho skrátka bude držať. Preto máme od minulého piatka poznať prvú skutočne oficiálnu skicu novej generácie Touaregu (kresba vyššie).
ZDROJ: MOTOR1.COM

Nový VW Touareg zachytený bez maskovania! Páči sa vám?

Éra hranatých tvarov ešte, zdá sa, neskončila. Podľa neoficiálnych obrázkov, ktoré na svojom webe zverejnil portál Motor1.com, preberie novinka dizajn konceptu T-Prime z roku 2016. Celok by mal pôsobiť prémiovejším a uhladenejším dojmom. Zaujímavá je masívna predná maska prepojená so svetlometmi à la model Arteon. Touareg bude mať veľmi blízko k prémiovému SUV Audi Q7, a to vďaka zdieľanej platforme MB Evo. Hovorí sa, že pod kapotou nájdeme dvojlitrové pohonné jednotky, výkonnejšia verzia R by pritom mohla využiť 2,5 litrový päťvalec od Audi. V súčasnosti už nové SUV schádza z výrobných liniek bratislavského Volkswagenu a svetu sa oficiálne predstaví v priebehu budúceho roka – pravdepodobne na autosalóne v Pekingu.
Pokračujte na ďalší príspevok »Autopriemysel

Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.
 • Autosalón v Ženeve 2024 naživo

  Všetko o novej Dacii Spring: Najlacnejší elektromobil prešiel výraznými zmenami. Pre firmy má skvelú funkciu navyše

 • Očakávame, že nová Dacia Spring bude aj naďalej veľmi atraktívna pre nákupcov firemných vozových parkov. Zostáva najlacnejším elektromobilom na európskom trhu.

   Prvýkrát ponúka obojsmerné nabíjanie V2L. To môže byť zaujímavé pre firmy, ktoré potrebujú mať počas prepravy tovarov napájanú chladničku alebo iné elektrické spotrebiče. Autorom našich fotografií je Rudolf Banecký.