Aktuality

Škoda predstavila koncept nového crossovera! Nahradí Fabiu Combi?

Automobilka Škoda je u nás populárna aj vďaka praktickým modelom s karosériou kombi, ktorú obľubujú nielen rodiny, ale aj manažéri či malopodnikatelia. Na neustále zvyšujúci sa záujem o malé SUV sa však rozhodla reagovať aj česká automobilka, ktorá pravdepodobne prispôsobí svoju politiku novým trendom.

Škoda predstavila koncept nového crossovera! Nahradí Fabiu Combi?

Práve táto kategória takmer úplne vyhubila rodinné vozidlá typu MPV a na muške sú teraz aj praktické kombi. Tie, podobne ako MPV, nie sú pre ľudí rovnako atraktívne ako crossovery či SUV, a preto je veľmi pravdepodobné, že ich počet na trhu bude postupne klesať. Určité obavy vzbudzuje práve nová štúdia automobilky Škoda. Vision X odhaľuje približný vzhľad pripravovaného mestského crossovera, ktorý môže v budúcnosti nahradiť Fabiu Combi.

Škoda predstavila koncept nového crossovera! Nahradí Fabiu Combi?

Pod kapotou nového konceptu nájdeme bližšie nešpecifikovanú hybridnú sústavu. Automobilka Škoda má v pláne do roku 2025 rozšíriť ponuku ekologických modelov zameranú práve na elektrické, hybridné a plug-in hybridné ústrojenstvo.

Škoda predstavila koncept nového crossovera! Nahradí Fabiu Combi?

Samotný vzhľad konceptu sa stále drží Kabaňom nastolenej línie. Jednoduché tvary, ostré hrany a odkazy na tradičný brúsený krištáľ. Novinka má pôsobiť dynamickejším dojmom a dopomôcť k tomu má aj nová ponuka farieb, akou je napríklad aj vyobrazená antracitová zelená FlexGreen. Interiéru dominuje široká, ergonomicky kontúrovaná prístrojová doska s voľne stojacím farebným displejom. Osvetlené prvky z brúseného krištáľu v sériovej podobe s najväčšou pravdepodobnosťou neuvidíme. ŠKODA VISION X bude mať svetovú premiéru na marcovom Autosalóne v Ženeve.

Peter Orosz
Ak čítate tento text, tak som vás buď veľmi dobre rozosmial, alebo poriadne naštval. To ma teší, pretože automobily sú aj o subjektívnych pocitoch a emóciách, ktoré sa nebojím prezentovať. Bezduché parafrázy tlačových správ budete musieť hľadať niekde inde.
Okrem znižovania amortizačnej hodnoty mojej klávesnice písaním článkov, venujem svoju pozornosť aj amatérskemu filmu a cestovaniu.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Testy

TEST: Peugeot 508 1.6 THP GT - Leví kráľ

Hovorí sa, že medzi odvahou a hlúposťou existuje len veľmi tenká hranica, na ktorej práve teraz balancuje aj automobilka Peugeot. Budeme na nový Peugeot 508 v budúcnosti spomínať ako na záchrancu strednej triedy, alebo sa z neho v tieni obľúbených SUV stane neúspešný prepadák?