Toto sú finalisti, ktorí zabojujú o titul Svetové Auto roka 2018! Škoda Karoq zo zoznamu vypadla.

Čo si o výbere myslíte vy?
Vydané  Text: 

Už od roku 2004 vyberá odborná medzinárodná porota, pozostávajúca z 82 motoristických novinárov, najlepšie auto planéty. Z relatívne širokého spektra sa im podarilo vybrať desať finalistov, z ktorých si hlavnú cenu môže odniesť len jeden. Medzi najzaujímavejšie kúsky patria Kia Stinger, Alfa Romeo Giulia, Volvo XC60 či Range Rover Velar. Nechýbajú však ani lacnejšie automobily, ako napríklad Mazda CX-5, VW T-Roc či ekologický Nissan Leaf. Do finálneho kola sa však už Škoda Karoq nedostala. Ostatné automobilky sa však môžu zapojiť aj do vedľajších kategórií a zabojovať o tituly Svetové luxusné Auto roka, Svetové zelené Auto roka, Svetové športové Auto roka či Mestské Auto roka. **Finalisti ankety Svetové Auto roka:** Alfa Romeo Giulia BMW X3 Kia Stinger Land Rover Discovery Mazda CX-5 Nissan LEAF Range Rover Velar Toyota Camry Volkswagen T-Roc Volvo XC60 **Svetové luxusné Auto roka:** Audi A8 BMW 6 Gran Turismo Lexus LS Porsche Cayenne Porsche Panamera **Svetové športové auto roka:** Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio Audi RS 3 Sedan BMW M5 Honda Civic Type R Lexus LC 500 **Svetové zelené Auto roka:** BMW 530e iPerformance Chevrolet Cruze Diesel Chrysler Pacifica Hybrid Nissan Leaf **Mestské Auto roka:** Ford Fiesta Hyundai Kona Nissan Micra Suzuki Swift Volkswagen Polo
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »Aktualizované

Nie je to žart: Boris Kollár bude prevádzkovať a sám šoférovať taxík, už čaká na licenciu. Témy rozhovoru so zákazníkom si určí sám

  • Znie to skoro ako vtip, lenže ním nie je. Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozširuje svoje podnikanie o taxislužbu.

     Či už zákazníka zaujíma politika, transplantácia vlasov alebo rodičovské povinnosti, aj tieto témy môžu byť počas jazdy v taxíku prebraté.  
  • SERVIS

    Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

  • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

     Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?