Aktuality

Američania vyberali najlepšie autá, súhlasíte s ich hodnoteniami?

Consumer Reports každý rok pripravuje prieskum o spokojnosti zákazníkov a robí to veľmi jednoducho: pýta sa svojich predplatiteľov, či by si znovu kúpili to isté auto. Účastníci prieskumu ďalej môžu hodnotiť svoje auto v šiestich kategóriách: skúsenosť s jazdou, komfort, hodnota, dizajn, zvuk, výbava. Na základe ich odpovedí sa vypočíta celkové hodnotenie.

V tohtoročnom vydaní tohto prieskumu je najlepším automobilom podľa zákazníkov v USA Tesla Model S. Až 92 percent zákazníkov uviedlo, že si auto opäť kúpia. Consumer Reports oceňuje elektrický sedan pre jejho výnimočný výkon, akceleráciu, dobré jazdné vlastnosti a vysokú úroveň komfortu.

Na prvej priečke v zozname najlepších áut podľa amerického zákazníka sa teda nachádza Tesla Model S, s minimálnym rozdielom jej dýcha na krk Porsche 911 a Chevrolet Corvette. V zozname ďalej nachádzame, že Američania oceňujú Lincoln Continental, Ford F-350, Mazdu MX-5 Miata, Toyotu Prius, Tesla Model X, ďalej rodinné MPV Honda Odyssey a tiež Dodge Challenger.

Najhoršie obstál Mercedes-Benz triedy GLA - musíme však pripomenúť, že v kategórii crossoverov je dnes konkurenčný pretlak ako nikdy predtým a aj automobily neprémiových značiek dosahujú takých kvalít, že sa rozdiely medzi vozidlami pomaly strácajú. Zákazník je teda postavený pred dilemu: kúpiť si kvalitné a superbezpečné auto od Mercedesu s vyššou cenou alebo zaplatiť menej, mať rovnako pekné auto, ale klesnúť v nárokoch na bezpečnosť a kvalitu materiálov? Cena je rozhodujúca a tu nachádzame dôvod, prečo si podľa Consumer Reports zákazníci neplánujú opäť kúpiť Mercedes GLA.

Erik Stríž je redaktor magazínu Autoviny.sk a časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. V mediálnej oblasti pôsobí od roku 2007 a okrem automobilov sa venuje aj technológiám a bezpečnosti.
Kontakt: erik@striz.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie