Bugatti Chiron za 2,4 milióna musí na zvolávačku, kontrolóri v ňom našli chyby

VIDEO + FOTO: To, že zaplatíte nejaký ten milión ešte neznamená, že budete mať spoľahlivé auto.
Vydané  Text: 

Je to tak. Zvolávacím akciám sa nevyhýbajú ani supervýkonné a superluxusné autá, Bugatti Chiron nevynímajúc. Problém je už len v tom, že kedy majiteľ príde do servisu, keď je na pol ročnej dovolenke okolo sveta? Automobily Bugatti Chiron vyrobené v roku 2017 majú problém so sedadlami, ktorý agentúra NHTSA (Národná správa dopravy a bezpečnosti na cestách) uznala za natoľko nebezpečné, že je potrebné vymeniť ich komponenty. Do servisov tak poputuje neveľký počet ikonických vozidiel, aby pracovníci vymenili držiaky sedadiel. Zvolávacia akcia sa začína práve dnes. Nie je jasné, koľko Chironov značka doteraz postavila, ale nemôže to byť veľké číslo. Doručovanie hyperšportov začalo iba minulý marec a výrobca tvrdil, že obmedzí produkciu na 500 kusov. Ročne postaví iba 70 áut, pričom každý z nich bude mať 8,0 litrový motor W-16 s výkonom 1 480 koní. Zaujímavosťou je, že motor má štvorité preplňovanie a maximálny krútiaci moment astronomických 1600 Nm, ktoré sú k dispozícii už od 2000 otáčok za minútu. Bugatti Chiron je nástupca legendárneho Bugatti Veyron s výkonom rovných tisíc koní. V roku 2016 sa automobil dočkal výraznej úpravy a zmeny názvu, pričom výkon poskočil na takmer 1500 konských síl. Základná cena je 2,4 milióna eur, k nej je ešte potrebné pripočítať miestnu daň a prípadne ďalšie príplatky za výbavu.
Pokračujte na ďalší príspevok »SERVIS

Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

 • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

   Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?
 • ROZHOVOR

  Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.