Poznáme pick-up roka – a nie je to ani Nissan, ani luxusný Mercedes!

International Pickup Award 2018 pozná svojho víťaza. Najlepším európskym pickupom sa stalo auto, ktoré občas stretávame aj na našich cestách.
Vydané  Text: 

Pickup z Wolfsburgu je to najlepšie, čo môžete v tomto roku kúpiť, ak máte záujem o pickup. Volkswagen Amarok sa vyrába od roku 2010 a dnes sa vyrába v omladenej verzii so sofistikovaným dizajnom predných partií a moderným interiérom v koncernovom štýle.

Porota európskych novinárov z odvetvia dopravy ocenila Amarok už druhýkrát. V zdôvodnení rozhodnutia sa dozvedáme, že osobitná pozornosť bola venovaná jednoduchému a expresívnemu štýlu, vysokej kvalite a výkonu vozidiel. Veľká rozdelená kabína obsiahne päť osôb, pre ktoré sú pripravené pohodlné sedadlá ErgoComfort s certifikátom AGR udeleným ortopédmi, k rozhodnutiu prispela aj 8-stupňová automatická prevodovka a širokou škálou motorov V6. Odborníci tiež ocenili veľmi dobré jazdné vlastnosti na asfaltových cestách a na poli.
Toto je pick-up roka 2018. Volkswagen Amarok získal ocenenie International Pickup Award 2018 už druhýkrát za sebou, porazil aj líderskú značku Nissan.
Aktuálna druhá generácia Amaroku je veľmi populárna. Od októbra tohto roka spoločnosť Volkswagen vyrobila a zákazníkom dodala 65 200 kusov, pričom v minulom roku to bolo 57 600 áut. To znamená nárast o priaznivých 13,2 percent. Počas slávnostného odovzdávania cien, ktoré sprevádzalo Medzinárodný dopravný veľtrh Solutrans 2017, sa udeľovali aj ceny za výsledky prieskumu „Van of the Year“. Najlepší z nich bol Volkswagen Caddy TGI, rodinný van a úžitkové vozidlo poháňané zemným plynom CNG. Medzinárodné ocenenie je udeľované každé dva až tri roky vybranými členmi poroty z 25 krajín a na súťaž o van roka je medzinárodnou anketou.
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »ROZHOVOR

Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.