Aktuality

Opel prichádza s novým SUV-čkom, zrejme elektrickým

Koncept elektrického SUV-čka alebo crossoveru od značky Opel
Koncept elektrického SUV-čka alebo crossoveru od značky Opel
Koncept elektrického SUV-čka alebo crossoveru od značky Opel
Koncept elektrického SUV-čka alebo crossoveru od značky Opel

Dizajn bude tým, čo bude značku Opel odlišovať od konkurencie. To značka uviedla na svojom profile v sieti Twitter, keď zverejnila fotografiu pripravovaného automobilu. Opel neupresňuje, či sa jedná o koncepčný automobil alebo finálnu podobu niektorého pripravovaného vozidla, dokonca ani to, či ide o crossover, SUV alebo niečo iné.

Zo vzhľadu časti predných partií však usudzujeme, že pôjde o SUV, respektíve crossover s relatívne krátkou kapotou, typickým opláckym svetelným podpisom z LED pásov a vzhľadom na chýbajúcu masku chladiča očakávame plne elektrický pohon. Neznie to zle.

Ak neberieme do úvahy Amperu (resp. Ampera-e), Opel sa pripravuje na elektrifikáciu pohonov pomalšie ako ostatní výrobcovia. Najbližšie očakávame Grandland X vo verzii plug-in hybrid, ktorý sa bude dať tankovať benzínom, dobíjať elektrinou a elektrický dojazd by mohol dosahovať takých hodnôt, aby sa dalo v meste jazdiť bez použitia spaľovacieho motora.

S najväčšou pravdepodobnosťou sa pozeráme na koncept elektrického SUV-čka, ktorým by sa značka Opel ukázala ako jedna zo spoločností schopných udržať krok s aktuálnymi trendmi. Tie sú celkom jednoznačné, medzi ľuďmi bodujú kompaktné SUV-čka a štáty a mestá očakávajú príchod elektrických áut.

Opel má dnes vo svojom portfóliu Crossland X, Mokku a Grandland X. Pridať k nim ešte jedno, technologicky najvyspelejšie, by mohlo značke pomôcť. V ponuke zatiaľ chýba vlajková loď kategórie SUV a avizovaný koncept by ho mohol reprezentovať. Poľský magazín Moto uvádza, že by mohol byť postavený na platforme EMP2, na ktorej stojí aj veľký Peugeot 5008.

Azubi Cars Škoda
Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie