Aktuality

Nové Audi A7 Sportback, v hypermodernom interiéri nechýba ani umelá inteligencia!

Nové Audi A7 Sportback má rozmery 4969 mm, šírku 1908 mm a výšku neveľkých 1422 mm a rázvor 2926 mm. Upravené rozmery nepochybne mali vplyv na dizajn, ten sa však modernizoval v takej miere, že sa z A7 Sportback stáva nepochybne jedno z najkrajších áut sveta. Je to odvážne tvrdenie, ale na fotografiách nové modely zvyčajne nevyzerajú tak dobre ako v realite - a nová A7 vyzerá fantasticky už aj na nich!

A7 Sportback je skrátka dynamickejší, modernejší a viditeľne sofistikovanejší. Predná maska obsiahla ostré natiahnuté svetlomety s technológiou HD Matrix LED s laserom, čierna maska chladiča je doslova zaprataná rôznymi senzormi.

Nové Audi A7 Sportback (2018)

Zadné partie taktiež pôsobia mimoriadne dynamicky a moderne, svetlá sa spojili pomocou horizontálnej línie a umožňujú zobrazovanie grafických animácií. Kuriozitou je zadný spojler, ktorý sa automaticky vysunie po dosiahnutí rýchlosti 120 km/h.

Nové Audi A7 Sportback (2018)

Interiér sa vo výraznej miere inšpiroval limuzínou A8, čo znamená, že si osvojil správny pomer členitosti, minimalizmu, precízne spracovaných detailov a modernej interpretácie luxusu. Možno, že miestami pôsobí až priveľmi komplikovane a futuristicky, od kolegu sme sa dočkali zhodnotenia, že vyzerá „hypermoderne“. Fanúšikovia Audi však tento koncept už dobre poznajú. Koľko ľudí, toľko názorov. Stále je to čistokrvný Nemec, o tom sa nedá pochybovať, ale predvádza sa vo forme, ktorú by sme čakali až tak o desať rokov.

Interiér je vybavený audiosystémom od značky Bang & Olufsen a tiež nastaviteľným koloritom osvetlenia.

Nové Audi A7 Sportback (2018)

Nemci venovali bezpečnosti a komfortu veľa pozornosti a A7 Sportback vybavili pestrou paletou technológií. Dovedna ich je až 39! Z tých pútavejších vyberáme Audi AI, umelú inteligenciu integrovanú priamo do vozidla s možnosťou hlasového ovládania, schopnosť manévrovať vozidlo na diaľku na parkovisku alebo v garáži prostredníctvom mobilného telefónu či Adaptívny asistent (ADA) doplňujúci funkcie adaptívneho tempomatu (ACC), vďaka ktorému sa Audi A7 Sportback stáva čiastočne autonómnym vozidlom.


Novinka bude debutovať v motorizácii 55 TFSI, ktorá má nasledovné parametre:

• motor 3.0 V6 turbo TFSI;
• výkon 250 kW (340 hp) a krútiaci moment 500 Nm;
• pohon všetkých štyroch quattro s možnosťou náhonu zadných kolies;
• 7-stupňová automatická prevodovka S tronic;
• zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 5,3 sekúnd;
• maximálna rýchlosť 250 km/h;
• v cykle NEDC spotrebuje 6,8 l / 100 km a vyprodukuje 154 g/km CO2;
• neskôr sa v predaji objavia ďalšie 6- a 4-valcové motory.

V predaji sa nové Audi A7 Sportback objaví od februára 2018, pričom za základnú motorizáciu 55 TFSI quattro S tronic zaplatíte v Nemecku iba 67 800 eur. To nie je vôbec zlé!

Azubi Cars Škoda
Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

VW Golf R (auto motor a šport č. 10/2022)
Testy

To sú tlaky! Test VW Golf R

Vrcholná verzia Golfu chce byť auto, ktoré dokáže všetko. Voziť vás každý deň do práce v lete aj v zime, zabaviť vás na okreske, naháňať autá na okruhu a dokonca aj driftovať. Dokáže to všetko?