VIDEO: Pozrite si zrýchlenie z 0 na 400 km/h v podaní Bugatti Chiron!

Trvalo mu to len pár sekúnd!
Vydané  Text: 
Bugatti Chiron je nepochybne najrýchlejšie sériovo vyrábané vozidlo na svete. Cieľom značky bolo prekonať predchádzajúci model Veyron v každom ohľade. Autu nepochybne pomôže aj vylepšené pohonné ústrojenstvo s celkovým výkonom 1103 kW (1500 k). Nemusíme ani podrobne vysvetľovať, že 8-litrová W16-ka so 4 turbodúchadlami aj niečo váži. Chiron sa pritom nikto nesnažil ochudobniť ani v interiéri, ktorý vzhľadom aj luxusom pripomína športovú jachtu. Hmotnosť 1995 kilogramov tak asi nikoho neprekvapí.


Aj napriek tomu ale dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h za 2,5 sekundy a tristovku dá za 13 sekúnd. Pri takej rýchlosti musí auto čeliť extrémnym jazdným odporom. Len na udržanie danej rýchlosti potrebuje využiť veľkú časť svojho výkonu. Akákoľvek ďalšia akcelerácia je už oveľa náročnejšia.


V Bugatti sa rozhodli namerať zrýchlenie z 0 na 400 km/h a prekonať tak starý rekord. Pri maximálnej akcelerácii to Chiron zvládol za obdivuhodný čas – 32,6 sekundy.

0 – 400 km/h (249 mph) in 32.6 seconds #ChironPosted by Bugatti on 8. september 2017
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!


ODPORÚČANÉInzercia

Advertisement