Ďalšia čínska automobilka mieri do Európy! Pozrite si prvé fotografie nového SUV, ktoré sa predstaví vo Frankfurte.

Automobilka Chery plánuje exportovať svoje autá aj do Európy.
Vydané  Text: 
Chery je čínskou národnou automobilkou, ktorá nedávno oslávila dvadsiate narodeniny. Číňania majú veľký záujem o európsky trh, no doteraz neboli schopní vyrobiť kvalitné auto, ktoré by sa v testoch Euro NCAP nezlomilo ako prehnitý banán.


Pred pár rokmi to skúšala izraelsko-čínska automobilka Qoros a všetci vieme, ako to dopadlo. Ponúknuť sedan nižšej strednej triedy za 20 000 eur s jediným benzínovým motorom a ešte k tomu na Slovensku, to je biznis plán porovnateľný s predajom bielych hľuzoviek v Rimavskej Sobote. Qoros pritom nepatril k zlým autám, exceloval v nárazových testoch a kvalita spracovania bola porovnateľná s inými automobilkami. Zaujímavosťou tiež je, že čínsky podiel vlastnila práve automobilka Chery.


Tá sa však neúspechom nenechala odradiť a po prehodnotení svojej politiky chce vo Frankfurte predstaviť nový model. Asi nebolo ťažké zistiť, čo v Európe frčí, a preto sa dočkáme úplne nového SUV. Logo značky Chery ale nečakajte. Automobily, ktoré sa majú predávať výhradne na starom kontinente, budú niesť úplne iné meno. Identitu novej značky ešte nepoznáme, horšie ako Lynk & Co to ale určite nebude.


Vieme len to, že nové SUV dostane špeciálnu platformu, ktorú plánujú v budúcnosti využiť aj pre plug-in hybridné či elektrické modely. Zaujať chcú mladistvým dizajnom a európskym spracovaním, vrátane bezpečnosti. K dispozícii tiež máme zopár fotografií, na ktorých auto nevyzerá vôbec zle. Sme preto veľmi zvedaví a necháme sa prekvapiť!
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!


ODPORÚČANÉInzercia

Advertisement