Aktuality

Olej zvládne vymeniť aj 5-ročný chlapec, dokonca v Lamborghini!

Zdroj: YouTube

Screenshot z YouTube videa 04-08 Pre-LP Lamborghini Gallardo Oil Change - Kindergarten Mechanic Marcus

Keby sme sa rozhliadli dookola a zisťovali, koľko motoristov ešte dokáže na svojom aute vymeniť olej, zrejme by sme boli sklamaní.

Ľudia už dnes skrátka nemajú záujem o manuálnu údržbu svojho vozidla, radšej zájdu do autoservisu a zaplatia za to, aby mali istotu, že celý úkon prebehol v poriadku a technicky správne. A má to svoj dôvod, výmena oleja v servise by mala byť profesionálna a servis má na svoj úkon poskytovať záruky.

Samozrejme, taký bežný chlap žijúci v byte zvyčajne ani nevie, kam má odovzdať starý olej, a to je jeden z dôvodov, prečo sa aj s takto banálnou vecou majitelia automobilov obracajú na profesionálov.

K tomu prichádzajú do úvahy servisné záruky, nulovanie počítadla v palubnom počítači a ďalšie veci, na ktoré je bežný smrteľník jednoducho krátky.

Video nižšie, ktoré bolo svojho času internetovým hitom medzi motoristami, ukazuje vtedy iba päťročného chlapca, ktorý výmenu oleja zvláda už v takto nízkom veku.

A nie na hocijakom aute, rovno na Lamborghini Gallardo.

Okrem toho si vie poradiť aj s výmenou olejového filtra a tesnenia. Zaujímavosťou je, že počas celého tohto servisného výkonu sa chlapec ani len nezašpinil, čo dáva tušiť, že to celé tak úplne sám nezvládol a zrejme mu pomáhal otec skrytý za kamerou. Napriek tomu je pekné vidieť, že aj chlapci rastú s vedomím, že si mnohé veci môžu spraviť úplne sami.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie