Alpine pripravuje ostré SUV, súperiť chce s Porsche Macan.

V predaji pritom nie je ani prvý model obnovenej francúzskej automobilky.
Vydané  Text: 

Francúzska automobilka má veľké plány do budúcnosti. S najväčšou pravdepodobnosťou si niekto v Alpine uvedomil, že predajom športového kupé sa nedá uživiť celá automobilka. Podľa všetkého plánujú výrobu ostrého SUV, ktoré by malo doraziť už v roku 2019.


Automobilke by nový model mohol priniesť potrebný zisk. Dizajnom chce nadviazať na originálne kupé A110. V spojitosti s interiérom sa hovorí o podobnosti s vozidlami ako Alfa Romeo Stelvio či Porsche Macan.


Nemal by chýbať ani náhon na zadné, ako aj pohon všetkých štyroch kolies. Veľmi pravdepodobná je spolupráca so spriaznenou značkou Infiniti. Pod kapotou by sme mohli nájsť 1,8 litrový motor s výkonom okolo 300 koní. Dokonca sa hovorí aj o možnosti použitia hybridného, prípadne úplne elektrického pohonu.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »Aktualizované

Nie je to žart: Boris Kollár bude prevádzkovať a sám šoférovať taxík, už čaká na licenciu. Témy rozhovoru so zákazníkom si určí sám

  • Znie to skoro ako vtip, lenže ním nie je. Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozširuje svoje podnikanie o taxislužbu.

     Či už zákazníka zaujíma politika, transplantácia vlasov alebo rodičovské povinnosti, aj tieto témy môžu byť počas jazdy v taxíku prebraté.  
  • SERVIS

    Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

  • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

     Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?