Aktuality

Nissan zabudoval do Juke akčnú 360° kameru, dá sa vyberať a používať kdekoľvek

Nissan Juke 360° dash cam
Nissan Juke 360° dash cam
Zdroj: Oficiálne fotografie
Nissan Juke 360° dash cam
Nissan Juke 360° dash cam
Zdroj: Oficiálne fotografiePalubné kamery (dash cams) nie sú ničím novým, už roky sledujeme kamerové záznamy z policajných naháňačiek priamo z interiérov policajných áut a tisícky videí z Ruska, ktoré sa medzičasom na internete stali fenoménom.

Štandardom je, že keď niekto chce nahrávať svoju jazdu, robí to s pomocou samostatnej kamery, ktorú si pripevní na spätné zrkadlo na čelnom skle alebo kdekoľvek inde, odkiaľ je výhľad pred vozidlo. Crossover Nissan Juke teraz prišiel so zaujímavou inováciou v podobe 360-stupňovej akčnej kamery, ktorá sa dá používať ako dash cam, zároveň však odpojiť a používať samostatne.

Kamera má postmoderný dizajn a také prevedenie, aby sa dala použiť iba na jednom špeciálnom type stojanu. Nemyslíme si, že to bol ústretový krok k zákazníkom, pretože tí viac ocenia štandardné formáty uchytenia.

360-stupňová kamera nahráva videá v 4K rozlíšení a z nižšie priloženého videa súdime, že ich kvalita je naozaj dobrá. GoPro to ale nie je, s tým sa musia majitelia tohto doplnku zmieriť.

Nissan navyše veľmi zavádzajúco túto kameru predstavuje ako integrovanú, čo nie je celkom pravda. Integrované je jej napájanie a uloženie, ona sama je však vyberateľná.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie