Aktuality

VIDEO: Do segmentu ostrých hatchbackov vstupuje aj Hyundai i30, pozrite si prvé oficiálne zábery!

Ďalší zelenáč, ktorý by si chcel odkrojiť z koláča. Pôjde totiž o prvý sériovo vyrábaný automobil divízie N, ktorá sa preslávila hlavne v Rally. Vyrobiť rýchle cestné vozidlo, vhodné na každodenné použitie, je však o niečom úplne inom a my sme zvedaví, ako to nakoniec dopadne.

Do segmentu ostrých hatchbackov vstupuje aj Hyundai i30, pozrite si prvé oficiálne zábery!


Také hrozné to ale byť nemôže, veď podvozok vylaďovali na Nürburgringu a pod kapotou sa objaví preplňovaný benzínový dvojliter s výkonom 250 koní a náhonom na predné kolesá. Zo začiatku bude dostupná výhradne manuálna prevodovka, neskôr by mal pribudnúť aj dvojspojkový automat. Počíta sa tiež s ešte ostrejšou verziou s výkonom až 275 koní.

Do segmentu ostrých hatchbackov vstupuje aj Hyundai i30, pozrite si prvé oficiálne zábery!

Viac detailov sa dozvieme už 13. júla, kedy sa Hyundai i30 N oficiálne predstaví verejnosti.

VIDEO

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

VW Golf R (auto motor a šport č. 10/2022)
Testy

To sú tlaky! Test VW Golf R

Vrcholná verzia Golfu chce byť auto, ktoré dokáže všetko. Voziť vás každý deň do práce v lete aj v zime, zabaviť vás na okreske, naháňať autá na okruhu a dokonca aj driftovať. Dokáže to všetko?