Volvo dáva zbohom spaľovacím motorom, od roku 2019 budú všetky autá poháňané elektromotorom.

Švédi nabrali odvahu, v roku 2019 prejdú radikálnou zmenou!
Vydané  Text: 

Volvo končí s vývojom nielen dieselových, ale všetkých čisto spaľovacích motorov. Od roku 2019 bude každý nový model vybavený elektromotorom. Pôjde tak buď o hybridný pohon, alebo o elektromobil.


„Je to koniec áut vyrábaných výlučne so spaľovacím motorom“, uviedol vo svojom vyhlásení výkonný riaditeľ spoločnosti Volvo Cars, Hakan Samuelsson. Švédsko-čínska značka čisto spaľovací pohonné ústrojenstvo vyrábať síce neprestane, žiadny nový model sa však už bez elektromotora nezaobíde.


My sme zvedaví, ako na túto správu zareagujú fanúšikovia a majitelia áut tejto značky. Tí doteraz oplakávajú koniec päťvalcových pohonných jednotiek, ktoré k Volvu už neodmysliteľne patrili. Pružnosť elektromotorov však určite mnohí ocenia a pravdepodobne poskytnú oveľa lepšiu dynamiku, než súčasné štvorvalcové agregáty.

Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »Aktualizované

Nie je to žart: Boris Kollár bude prevádzkovať a sám šoférovať taxík, už čaká na licenciu. Témy rozhovoru so zákazníkom si určí sám

  • Znie to skoro ako vtip, lenže ním nie je. Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozširuje svoje podnikanie o taxislužbu.

     Či už zákazníka zaujíma politika, transplantácia vlasov alebo rodičovské povinnosti, aj tieto témy môžu byť počas jazdy v taxíku prebraté.  
  • SERVIS

    Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

  • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

     Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?