Novú Hondu Accord uvidíme v Detroite! Aká je jej budúcnosť v Európe?

Desiata generácia sa predstaví už 14. júla v meste áut. Honda tvrdí, že pôjde o najzábavnejší Accord všetkých čias.
Vydané  Text: 

Honda je poslednou dobou naozaj odvážna, čomu sa veľmi teším. Nový Civic sa opäť podobá vesmírnu loď. Je šialený, šoférsky a elegantný zároveň. Podobný by mal byť aj nový Accord, ktorý chce automobilka predstaviť už o pár dní v Detroite.


Pod kapotou by sme mali nájsť výkonné aj úsporné motory, väčšina z nich sa bude spoliehať na turbodúchadlo. Osobne sa neviem dočkať novej 10-stupňovej automatickej prevodovky, ktorá by konečne mohla nahradiť neslávne známe CVT. Fanúšikov Greenpeace poteší verzia s hybridnou sústavou.

Výrobca zverejnil len jedinú skicu, odhaľujúcu prednú časť nového Accordu s LED svetlometmi a výraznou maskou chladiča á la Civic. Otázny je predaj v Európe, kde model strednej triedy v ponuke japonskej automobilky už niekoľko rokov chýba. Predpokladáme však, že prednosť dostanú zákazníci za veľkou mlákou. Podrobné informácie ale sa dozvieme až po slávnostnom predstavení, ktoré sa bude konať 14. júla.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!


ODPORÚČANÉ