KIA BLOG

KIA EV9 sa prvýkrát predviedla aj dynamicky. Automobilka si ako miesto debutu vybrala festival rýchlosti v Goodwoode

Profesionálna jazdkyňa Jade Pavelej s ním niekoľkokrát počas podujatia pretekala do kopca dlhého 1,86 kilometra.

Je to prvé elektrické SUV značky Kia s tromi radmi sedadiel, k dispozícii bude v 6- alebo 7-miestnej konfigurácii
Vydané  Text: 

V rámci tohtoročného Goodwood festivalu rýchlosti (Goodwood festival of Speed) v anglickom grófstve Sussex sa odohral európsky dynamický debut očakávaného modelu Kia EV9. Po májovom statickom predstavení vo Frankfurte bol model EV9 predvedený všetkým návštevníkom a fanúšikom ikonických vozidiel.

Štvordňové letné podujatie, ktoré sa konalo od 13. do 16. júla 2023 navštívilo viac ako 200 000 návštevníkov, pričom ďalšie milióny ho sledovali v celosvetovom vysielaní.

Úplne nové elektrické SUV EV9, ktoré je vlajkovou loďou značky Kia bolo dynamicky predvedené na prestížnych pretekoch do vrchu. Profesionálna jazdkyňa Jade Pavelej s ním niekoľkokrát počas podujatia pretekala do kopca dlhého 1,86 kilometra. Medzi jednotlivými jazdami bola EV9 vystavená v padoku „First Glance“ a v sekcii „Electric Avenue“.

Goodwood Festival of Speed je celosvetovo najväčšia akcia svojho druhu, ktorá oslavuje všetko čo je práve v automobilovom priemysle vzrušujúce a inovatívne. Každé leto sa ho zúčastnia vystavovatelia, výrobcovia, novinári a nadšenci.

Festival Goodwood je najväčšia automobilová „záhradná párty“ na svete

Na festivale, ktorý sa koná v prostredí usadlosti Goodwood House v južnom Anglicku veľa slávnych značiek odhaľuje svoje nové modely.

Festival je známy zaujímavým predvádzaním vozidiel z celej histórie motorizmu a motoršportu. Tento rok oslavuje festival v Goodwoode svoje 30. výročie, čo bola skvelá príležitosť pre predstavenie novej vlajkovej lode značky Kia, elektrického SUV EV9, európskemu publiku.

Koľko stojí nová Kia EV9?

Na slovenskom trhu sa model uviedol v exkluzívnom predpredaji v dvoch úvodných stupňoch výbavy, Earth 1st Edition a GT-line 1st Edition.

Cena verzie s úrovňou výbavy Earth 1st Edition je 74 990 EUR a cena GT-line 1st Edition je 82 990 EUR.
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »Redakčný špeciál

Finále testu AUDI Q8 SUV: Skvelé auto, čo dodať. Sumarizujeme dôvody, prečo by ste si ho mali kúpiť aj vy

 • Audi Q8 SUV je síce športové auto, ale aj rodinné. Je to SUV, ale s estetikou kupé a bezrámovými oknami ulahodí aj oku estéta. No a technologická vyspelosť, to je triumf, ktorý má Audi pripravený pre každého zákazníka bez ohľadu na stupeň výbavy.

   Pozrite sa s nami na tri časti seriálu o Audi Q8 SUV.  
 • Autopriemysel

  Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.