Technické údaje Volkswagen Touareg 4.2 TDI 4MOTION (2014)

| Značka | Volkswagen |
| Model | Touareg |
| Typ | 4.2 TDI 4MOTION |
| Rok výroby/modelový ročník | 2014 |
| Dĺžka | 4899 mm |
| Šírka | 1940 mm |
| Výška | 1709 mm |
| Rázvor | 2893 mm |
| Prevádzková hmotnosť | 2297 kg |
| Užitočné zaťaženie | 738 kg |
| Objem batožinového priestoru (min.) | 697 dm3 |
| Objem batožinového priestoru (max.) | 1642 dm3 |
| Max. výkon | 340 kW |
| Max. výkon pri | 4000 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 800 Nm |
| Max. krútiaci moment pri | 1750-2750 ot./min |
| Max. rýchlosť | 242 km/h |
| Zrýchlenie 0-100 km/h | 5,8 s |
| Palivo | nafta |
| Objem valcov | 4134 cm3 |
| Usporiadanie valcov | 44 |
| Počet valcov | 8 |
| Poháňaná náprava | 4×4 |
| Typ prevodovky | automatická |
| Počet prevodových stupňov | 8 |
| Kombinovaná spotreba | 9,1 l/100 km |
| Emisie CO2 | 239 g/km |
| Cena |

























