Technické údaje Mercedes-Benz SLK 55 AMG (2011)

| Značka | Mercedes-Benz |
| Model | SLK |
| Typ | 55 AMG |
| Rok výroby/modelový ročník | 2011 |
| Dĺžka | 4134 mm |
| Šírka | 1810 mm |
| Výška | 1301 mm |
| Rázvor | 2430 mm |
| Prevádzková hmotnosť | 1610 kg |
| Užitočné zaťaženie | 300 kg |
| Objem batožinového priestoru (min.) | 225 dm3 |
| Objem batožinového priestoru (max.) | 335 dm3 |
| Max. výkon | 416 kW |
| Max. výkon pri | 6800 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 540 Nm |
| Max. krútiaci moment pri | 4500 ot./min |
| Max. rýchlosť | 250 km/h |
| Zrýchlenie 0-100 km/h | 4,6 s |
| Palivo | benzín |
| Objem valcov | 5461 cm3 |
| Usporiadanie valcov | 44 |
| Počet valcov | 8 |
| Poháňaná náprava | zadná |
| Typ prevodovky | automatická |
| Počet prevodových stupňov | 7 |
| Kombinovaná spotreba | 8,4 l/100 km |
| Emisie CO2 | 195 g/km |
| Cena |

























