Technické údaje Mercedes-Benz CLS 63 AMG (2014)

| Značka | Mercedes-Benz |
| Model | CLS |
| Typ | 63 AMG |
| Rok výroby/modelový ročník | 2014 |
| Dĺžka | 4937 mm |
| Šírka | 1881 mm |
| Výška | 1418 mm |
| Rázvor | 2874 mm |
| Prevádzková hmotnosť | 1870 kg |
| Užitočné zaťaženie | 545 kg |
| Objem batožinového priestoru (min.) | 475 dm3 |
| Objem batožinového priestoru (max.) | dm3 |
| Max. výkon | 525 kW |
| Max. výkon pri | 5250-5750 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 700 Nm |
| Max. krútiaci moment pri | 1700-5000 ot./min |
| Max. rýchlosť | 250 km/h |
| Zrýchlenie 0-100 km/h | 4,4 s |
| Palivo | benzín |
| Objem valcov | 5461 cm3 |
| Usporiadanie valcov | 44 |
| Počet valcov | 8 |
| Poháňaná náprava | zadná |
| Typ prevodovky | automatická |
| Počet prevodových stupňov | 7 |
| Kombinovaná spotreba | 9,9 l/100 km |
| Emisie CO2 | 231 g/km |
| Cena | 2745490 |

























