Technické údaje Honda Accord Type-R (1998)

| Značka | Honda |
| Model | Accord |
| Typ | Type-R |
| Rok výroby/modelový ročník | 1998 |
| Dĺžka | 4595 mm |
| Šírka | 1750 mm |
| Výška | 1430 mm |
| Rázvor | 2670 mm |
| Prevádzková hmotnosť | 1344 kg |
| Užitočné zaťaženie | 476 kg |
| Objem batožinového priestoru (min.) | 427 dm3 |
| Objem batožinového priestoru (max.) | dm3 |
| Max. výkon | 212 kW |
| Max. výkon pri | 7200 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 215 Nm |
| Max. krútiaci moment pri | 6700 ot./min |
| Max. rýchlosť | 228 km/h |
| Zrýchlenie 0-100 km/h | 7,2 s |
| Palivo | benzín |
| Objem valcov | 2157 cm3 |
| Usporiadanie valcov | 50 |
| Počet valcov | 4 |
| Poháňaná náprava | predná |
| Typ prevodovky | manuálna |
| Počet prevodových stupňov | 5 |
| Kombinovaná spotreba | 9,7 l/100 km |
| Emisie CO2 | 229 g/km |
| Cena |

























