OSRAM LEDriving Cube PX – profesionálne svietidlá na mieru

Spoločnosť OSRAM rozšírila svoje portfólio o 16 typov nových svietidiel. Profesionálny rad LEDriving Cube PX sú kompaktné svetlá, ktoré kombinujú vysokú svetelnú účinnosť s maximálnou všestrannosťou.
Vydané Text: 
Sofistikovaný systém s vynikajúcou optickou účinnosťou a efektivitou umožňuje prispôsobiť osvetlenie individuálnym preferenciám kombináciou požadovaného rozloženia svetla a úrovne svietivosti. V prípade potreby možno na jedno vozidlo namontovať viacero svietidiel, ktoré – umiestnené na kľúčových miestach a zvolené podľa preferovaných parametrov – presne osvetlia požadované oblasti. Kombinácií môže byť veľa, pretože sortiment zahŕňa niekoľko typov svietidiel pre vozidlá s napätím 12 V aj 24 V. Aby bolo možné osvetlenie čo najjednoduchšie prispôsobiť individuálnym požiadavkám, bol sortiment LEDriving Cube PX rozdelený do štyroch podkategórií.
Rodina modelov OSRAM LEDriving Cube PX
Kľúčovým parametrom, ktorý ich od seba odlišuje, je rozloženie svetla a tvar svetelného kužeľa, ktorý je dôležitý pre rôzne typy činností: * „Flood“ – je najlepšie rozloženie na osvetlenie veľkej plochy v blízkosti vozidla; * „Spot“ – vďaka koncentrovanému svetelnému lúču zabezpečuje účinné osvetlenie priestoru vzdialeného od vozidla; * „Wide“ – so širokým uhlom svetelného lúča osvetľuje oblasť v blízkosti vozidla; * „Ultrawide“ – ktorý osvetľuje veľmi veľkú plochu čo najbližšie k vozidlu. V každej kategórii si profesionáli môžu vybrať zo štyroch rôznych svietidiel, každé s inou úrovňou svetelného toku – 1500 lm, 2500 lm, 3500 lm a 4500 lm. Rodina LEDriving PX sa tak pozostáva až zo 16 rôznych modelov, ktoré poskytujú studené biele svetlo (6000 K) do tých najextrémnejších prevádzkových podmienok. Vďaka tomu je rozsah použitia veľmi široký – od nákladných vozidiel a transportérov až po poľnohospodárske a úžitkové vozidlá, stavebné stroje, terénne a expedičné vozidlá a mnohé ďalšie. Avšak svietidlá nie je možné používať v bežnej cestnej premávke, nakoľko nemajú pre takéto použitie potrebnú certifikáciu.
OSRAM LEDriving Cube PX4500 Ultra Wide
Svietidlá sa dajú namontovať tromi rôznymi spôsobmi: priamou montážou, flexibilnou montážou a montážou odolnou veľkému zaťaženiu Prvý spôsob umožňuje inštaláciu vďaka existujúcim otvorom na skrutky na bočnej a spodnej strane krytu svietidla. Druhý vďaka špeciálnej montážnej súprave umožňuje pripevnenie krytu jednou centrálnou skrutkou a tretí dvoma skrutkami pre maximálnu odolnosť. Svietidlo je možné pripojiť priamo k batérii. Na tento účel výrobca ponúka špeciálny 3-metrový kábel s konektorom DT.
OSRAM LEDriving Cube PX – profesionálne svietidlá na mieru
Všetky produkty radu PX sa vyrábajú na Slovensku v OSRAM Nové Zámky z najkvalitnejších materiálov. Svietidlám boli udelené najvyššie triedy ochrany IP6K8 a IP6K9K, certifikácia CISPR 25 triedy 3/5 a ECE R10 a boli testované a schválené v laboratóriu simulácie prostredia s certifikáciou DIN EN ISO/IEC 17025 na extrémne vonkajšie vplyvy, ako je voda, prach, nárazy, teplota, korózia a vibrácie. Spoločnosť OSRAM poskytuje na všetky svietidlá PX 5-ročnú záruku. * Viac info nájdete na **[LEDriving Cube PX](https://www.osram.sk/ecat/LED%20pracovn%C3%AD%20sv%C4%9Btla-Osv%C4%9Btlen%C3%AD%20vozidel-Automobilov%C3%BD%20pr%C5%AFmysl/sk/cs/GPS01_3114138/)**ODPORÚČANÉ


Test motocykla

Ako pierko / Yamaha RayZR

 • Ak hľadáte malé, ľahké a obratné premiestňovadlo do mesta, prichádza Yamaha s niečím, čo vás môže zaujať. Navyše nestojí veľa peňazí a o jeho spoľahlivosti vôbec netreba pochybovať.

    
 • Servis

  Nevydržali ani 100 000 km: Desať najhorších áut v teste odolnosti

 • Uvažujete nad kúpou nového auta a jeho dlhodobá spoľahlivosť je pre vás kľúčová? Potom by ste mali poznať výsledky nemeckých testov dlhodobej odolnosti áut. Nedopadli dobre ani pre nemecké značky.

   Dlhodobým testom odolnosti prešlo viac ako 100 áut. 
 • Predstavenie

  Viac dynamiky / Lexus UX 300h

 • Keď je niečo dobré, už sa toho nechytajte. Alebo to ešte vylepšite! Lexus sa pri svojom mimoriadne úspešnom modeli UX vybral tou druhou cestou. Obľúbený luxusný crossover je teraz ešte dynamickejší. Privítajte vylepšenú verziu UX 300h.

    
 • Rozhovor

  Prvoradá je spokojnosť našich zákazníkov, hovorí Erika Tanečková z TANEX TRNAVA, ktorý predáva aj SsangYong

 • Spoločnosť Tanex s. r. o. je tu s nami už vyše 30 rokov. Začala predajom ojazdených automobilov a časom sa vypracovala na obľúbeného predajcu a poskytovateľa širokého spektra služieb motoristom. Nedávno pribudla pod jej krídla aj značka SsangYong. To je skvelý námet na rozhovor s konateľkou spoločnosti, Erikou Tanečkovou.

   Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 6/2024 
 • Auto pre život / Test Nissan Townstar Combi

 • Máte radi spontánnosť, žijete naplno a vychutnávate si, čo deň prinesie? Nissan Townstar je auto, ktoré vás pri tom rado bude sprevádzať.

   Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 6/2024 
 • Športový crossover

  Predstavujeme CUPRA Formentor: Rodí sa ikona

 • Model Formentor vznikol ako prvý vlastný model značky Cupra. Pri prvom predstavení vyvolal rozruch a vzbudil veľký záujem, čím pomohol, že sa nová značka naplno presadila. Odvtedy sa Cupra zapísala do povedomia a Formentor si získal mnoho priaznivcov.

   Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 6/2024