MOTOCYKLE

Rýchlo cez zákruty / Test Yamaha Tracer 9 GT

Test Yamaha Tracer 9 GT: Rýchlo cez zákruty

Úryvok článku z auto motor a šport č. 3/2022, strana č. 61

Špecialita verzie GT spočíva vo výbave navyše, ktorú tento 3-valcový stroj ponúka oproti štandardnej verzii. Ide o semiaktívny podvozok a bočné kufre — aby ste si svoje cestovateľské chúťky užili čo najviac a neschádzali z motocykla úplne vyšťavení a vytrasení. Ale usmiati a s vôľou pokračovať.

Pretože Yamaha spravila na modeli Tracer veľké veci. Napriek zvýšenému podvozku váži len niečo viac ako 200 kg, no vďaka skúsenostiam zo superšportov a naháčov sa ovláda veľmi ľahko a jednoducho. Až si pomyslíte, že za prísnym pohľadom predných LED svetlometov, ktoré sa vo verzii GT dodávajú aj s možnosťou prisvecovania do zákrut, sa skrýva niektorý z mimozemských transformerov.

Toto presvedčenie umocní aj preskúmanie prístrojovej dosky. Japonci sa rozhodli pre netradičné usporiadanie s dvoma 3,5-palcovými displejmi. Na ľavom vidíte rýchlosť, otáčky, zaradený stupeň a podstatné informácie z palubného počítača. Vpravo sa v štyroch blokoch zobrazujú nastavenia jednotlivých systémov.

Tento obsah je vyhradený
pre predplatiteľov časopisu auto motor a šport

Prihláste sa do svojho účtu
alebo si objednajte online predplatné hneď teraz.

Ak ste sa už prihlásili, celý článok nájdete
v elektronickej verzii časopisu auto motor a šport č. 3/2022, strana č. 61
.
Martin Šebesta, profilová fotografia
Okolo áut a motoriek sa pohybujem odmalička, aj keď sme nikdy v rodine nemali Škodu 105/120. Za jeden z najväčších výkonov považujem generálku Žiguláka, ktorou sme s kamarátmi zložili praktickú maturitu na dopravnej priemyslovke. Na autách ma zaujímajú technické riešenia a inovácie, preto mi je ľúto, že v ostatnej dobe sa dozvedáme viac o konektivite a o mobilnom internete v autách než o novinkách v motoroch, nápravách a prevodovkách. Podľa mňa by auto malo mať charakter a aspoň trochu komunikovať s vodičom. Na autonómne jazdenie sa zatiaľ pozerám skepticky, aj keď časom môže byť riešením najmä v mestách. Baví ma cestovanie, komunikácia s ľuďmi a rozširovanie obzorov.