Testy

VIDEOTEST: Tvrdý off-road alebo vymäknuté SUV? Preklepli sme nový Land Rover Defender

Ľuďom je akosi smutno za síce veľmi schopnou, ale utrieskanou nepohodlnou krabicou bez výkonu a výbavy, aj keď sa na nej asi nikdy neviezli, nieto aby s ňou žili. Nový Defender je iný. Ťažko ho charakterizovať so zachovaním plnej politickej korektnosti, pretože luxusom a výbavou je to SUV, pričom terénne schopnosti sú blízko skutočnému off-roadu. Defender má však na rozdiel od off-roadov plne nezávislé nápravy, takže sa na ceste správa príkladne.

Land Rover ho však postavil tak, aby bol extrémne odolný a aby ste si ho mohli navrhnúť presne pre svoj životný štýl. Chcete originálny rebrík či nádrž na vodu so sprchou, aby ste mohli po poľovačke umyť vášho psa? Nájdete to v katalógu originálneho príslušenstva. Takže nie, toto nie je G-čko ani Wrangler. Tie autá totiž existujú, takže ak si chcel Defender získať miesto na trhu, musel si ho vyrobiť.

Rád skúšam nové veci a neznášam jednoliatý spôsob života. Práve vďaka tomu som sa dostal aj k písaniu článkov. V novinárskej branži sa pohybujem od roku 2015, začínal som ako kameraman a redaktor v košickej regionálnej televízií Naša (ktorá sa neskôr preorientovala na Košice:Dnes). 90% svojho času venujem video-tvorbe a fotografii, no popritom sa rád uvoľním aj pri ďalších kreatívnych prácach.
Vždy som túžil pracovať s autami a tento sen sa mi splnil v tej najdokonalejšej podobe. A nevyužil som ho len na to, aby som sa mohol voziť po meste. Chcel som autám rozumieť a vedieť ich čo najlepšie ovládať. Tak som si ako prvé auto kúpil staré BMW 328i. Po rokoch úprav (auta aj šoféra :-) ) som s ním na Slovakia Ringu už naháňal oveľa novšie a silnejšie autá. Vždy ma fascinovala jazda na hrane a tak na okruhu trávim čo najviac času. Či už pre zábavu, alebo občas ako inštruktor. Autá nehodnotím len podľa infotainmentu a objemu kufra, ale najmä podľa charakteru, techniky a jazdných vlastností. Obľúbené autá? Toyota GT86, Mazda MX-5, BMW M3 a Porsche 911 GT3.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Za vysokou spotrebou auta sa často skrýva zlá kondícia motora
Magazín

Za vysokou spotrebou auta sa často skrýva zlá kondícia motora

Možno si myslíte, že keď vám na palubnej doske nesvieti žiadna kontrolka, je všetko v poriadku. Za zvýšenou spotrebou však nemusí byť iba nesprávny štýl jazdenia. Častejšia potreba tankovať môže poukazovať na oveľa vážnejší problém – zanesenie motora vášho auta karbónom. Ak tento problém nebudete riešiť, riskujete upchatie a poškodenie vstrekovačov. To môže mať za následok stratu výkonu a v horšom prípade zničenie komponentov palivového systému a ich potrebnú výmenu.