VIDEOTEST: Tvrdý off-road alebo vymäknuté SUV? Preklepli sme nový Land Rover Defender

Toto je on. Nový Land Rover Defender. A ako to už býva zvykom, ani on sa nezaobišiel bez povinnej dávky kontroverzie.
Vydané  Text: 
Ľuďom je akosi smutno za síce veľmi schopnou, ale utrieskanou nepohodlnou krabicou bez výkonu a výbavy, aj keď sa na nej asi nikdy neviezli, nieto aby s ňou žili. Nový Defender je iný. Ťažko ho charakterizovať so zachovaním plnej politickej korektnosti, pretože luxusom a výbavou je to SUV, pričom terénne schopnosti sú blízko skutočnému off-roadu. Defender má však na rozdiel od off-roadov plne nezávislé nápravy, takže sa na ceste správa príkladne. Land Rover ho však postavil tak, aby bol extrémne odolný a aby ste si ho mohli navrhnúť presne pre svoj životný štýl. Chcete originálny rebrík či nádrž na vodu so sprchou, aby ste mohli po poľovačke umyť vášho psa? Nájdete to v katalógu originálneho príslušenstva. Takže nie, toto nie je G-čko ani Wrangler. Tie autá totiž existujú, takže ak si chcel Defender získať miesto na trhu, musel si ho vyrobiť.
Vždy som túžil pracovať s autami a tento sen sa mi splnil v tej najdokonalejšej podobe. A nevyužil som ho len na to, aby som sa mohol voziť po meste. Chcel som autám rozumieť a vedieť ich čo najlepšie ovládať. Tak som si ako prvé auto kúpil staré BMW 328i. Po rokoch úprav (auta aj šoféra 🙂 ) som s ním na Slovakia Ringu už naháňal oveľa novšie a silnejšie autá. Vždy ma fascinovala jazda na hrane a tak na okruhu trávim čo najviac času. Či už pre zábavu, alebo občas ako inštruktor. Autá nehodnotím len podľa infotainmentu a objemu kufra, ale najmä podľa charakteru, techniky a jazdných vlastností. Obľúbené autá? Toyota GT86, Mazda MX-5, BMW M3 a Porsche 911 GT3.

Pokračujte na ďalší príspevok »Predstavujeme AUDI Q6 e-tron: Technologický skok

  • Toto nie je vylepšenie, ani evolúcia. Audi Q6 e-tron predstavuje úplne novú generáciu elektromobilov Audi.

     Nová platforma, nový dizajn, nové technológie, nové riešenia. Také významné, že budú základnými stavebnými kameňmi pre Audi ešte na mnoho ďalších rokov.  Model Q6 e-tron je priekopníkom, ktorý prináša tieto riešenia ako úplne prvý.
  • SERVIS

    Inovatívny rad legálnych žiaroviek OSRAM NIGHT BREAKER® LED W5W je dostupný už aj na Slovensku

  • ams OSRAM, svetový líder v oblasti optických riešení, rozšíril rodinu na Slovensku legálnych LED žiaroviek OSRAM NIGHT BREAKER® LED o žiarovku W5W.

     Osvedčenie Ministerstva dopravy SR o vnútroštátnom typovom schválení komponentu je aktuálne udelené pre náhradné LED svetelné zdroje typu: H1-LED, H4-LED, H7-LED, H7-LED (24 V), a novo aj pre W5W-LED.