SEAT ohlásil, kedy spustí výrobu. Bude robiť tisíce testov na koronavírus

Obnovenie výroby je dôležité aj pre Slovensko, pretože sa už aj u nás spustil predpredaj nového SEAT Leon hatchback 5D.
Vydané  Text: 

Automobilka SEAT dnes vydala verejné stanovisko k plánovanému spusteniu výroby nových automobilov k pondelku 27. apríla 2020. SEAT avizovaný termín dodrží, teda výrobu nových áut spustí v riadnom termíne od pondelka 27. apríla 2020, ale za veľkých bezpečnostných opatrení. Týždenne plánuje realizovať vyše 3 000 testov na prítomnosť nového koronavírusu COVID-19 u zamestnancov, a to pomocou testov PCR, ktoré sú podľa správy automobilky najspoľahlivejšou diagnostikou na identifikáciu COVID-19. SEAT je prvou spoločnosťou v Španielsku, ktorá zrealizuje takéto celoplošné testovanie. Vyhodnocovanie testov bude robiť laboratórium akreditované Ministerstvom zdravotníctva a vládou Katalánska bez toho, aby jeho kapacity chýbali verejnému zdravotníctvu. Spočiatku sa bude vyrábať v jednozmennej prevádzke. Obnovenie výroby je dôležité aj pre Slovensko, pretože sa už aj u nás spustil predpredaj nového SEAT Leon hatchback 5D. SEAT vyrába chirurgické masky vo svojom závode Martorell. [GALLERY id=30635] **Výber z tlačovej správy**:
SEAT začne obnovovať výrobu v pondelok 27. apríla v závodoch Martorell, Barcelona a Componentes. V týždňoch od 27. apríla a 4. mája bude pracovať iba jedna zmena približne na tretinovú kapacitu na každej z troch výrobných liniek závodu SEAT Martorell, na ktorých sa vyrábajú modely SEAT Ibiza, SEAT Arona, SEAT Leon a Audi A1. Počas prvých dvoch týždňov spoločnosť plánuje vyrábať približne 325 automobilov denne. Od 11. mája budú na všetkých výrobných linkách pracovať dve zmeny, čím sa výroba zvýši na tretinu normálnej kapacity, čo predstavuje približne 650 automobilov denne. Dosiahnutie plného objemu výroby ako pred krízou SEAT predpokladá od júna a bude závisieť od vývoja epidémie COVID-19 a jej dopadu na komerčné aktivity.

Najlacnejší naftový Leon je za 19 660 €: ceny, výbavy a dostupnosť nového SEAT Leon na Slovensku

Poradca pri kúpe nového SEAT Leon | Značka SEAT na Slovensku spustila predpredaj úplne nového Leonu, pre prvých sto zákazníkov si pripravil zvýhodnenú ponuku.
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »Autopriemysel

Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.
 • Autosalón v Ženeve 2024 naživo

  Všetko o novej Dacii Spring: Najlacnejší elektromobil prešiel výraznými zmenami. Pre firmy má skvelú funkciu navyše

 • Očakávame, že nová Dacia Spring bude aj naďalej veľmi atraktívna pre nákupcov firemných vozových parkov. Zostáva najlacnejším elektromobilom na európskom trhu.

   Prvýkrát ponúka obojsmerné nabíjanie V2L. To môže byť zaujímavé pre firmy, ktoré potrebujú mať počas prepravy tovarov napájanú chladničku alebo iné elektrické spotrebiče. Autorom našich fotografií je Rudolf Banecký.
 • Aktualizované

  Nie je to žart: Boris Kollár bude prevádzkovať a sám šoférovať taxík, už čaká na licenciu. Témy rozhovoru so zákazníkom si určí sám

 • Znie to skoro ako vtip, lenže ním nie je. Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozširuje svoje podnikanie o taxislužbu.

   Či už zákazníka zaujíma politika, transplantácia vlasov alebo rodičovské povinnosti, aj tieto témy môžu byť počas jazdy v taxíku prebraté.