Magazín

Škoda vám pomôže s elektromobilitou

Škoda vám pomôže s elektromobilitou

Ak zvažujete prechod na elektrické vozidlo, je dobré vybrať si značku a model, ktorá ponúka nielen samotný automobil, ale i riešenia súvisiace s elektromobilitou. Práve takou je ŠKODA AUTO Slovensko, ktorá v rámci elektromobility ponúkne riešenie od A po Z.

Začína to kúpou vozidla

S kúpou elektromobilu sa natíska otázka dobíjania akumulátorov. Aj tu však ŠKODA ponúka riešenie pre každého. Tí, ktorí majú možnosť zriadiť si domácu nabíjaciu stanicu (dom, podzemné parkovisko bytovky, ...), môžu využiť inštaláciu wallboxov ŠKODA iV, ktoré po zrealizovanej odbornej domácej obhliadke (Home Checku) miesta inštalácie, prídu odborníci autorizovaného inštalačného partnera ŠKODA nainštalovať priamo ku vám domov.

No a tí, ktorí radšej preferujú verejné nabíjacie stanice, sa zasa potešia jednotnému prístupu k viac než 200 tisíc nabíjacím bodom prostredníctvom karty či aplikácie Powerpass.

Servis či oprava akumulátora? Žiaden problém

Široká servisná sieť značky ŠKODA ponúka na Slovensku možnosť plnohodnotných opráv či výmeny komponentov vysokonapäťového akumulátora, vďaka čomu máte istotu, že vaše vozidlo bude plne servisované neďaleko vášho domova či práce. Záruka 8 rokov či 160 tisíc kilometrov na batériu a jej kapacitu je už len čerešničkou na torte vášho pokojného spolunažívania s elektromobilom.

Škoda vám pomôže s elektromobilitou

A čo predaj jazdeného elektromobilu?

Samozrejme, existujú obavy, či časom vozidlo výrazne nestratí na hodnote. Ak si nie ste istí, v akom stave je váš akumulátor, alebo to potrebujete vydokladovať kupujúcemu, aj tu vám ŠKODA pomôže. Značkový servis ponúka možnosť kedykoľvek otestovať stav akumulátora a vystaviť k nemu certi kát pre dané meranie. Vďaka tomu tak okamžite viete, či nekupujete alebo nepredávate automobil s poškodeným akumulátorom.

ŠKODA sa postará aj o ekologickú likvidáciu

Prirodzene, každý automobil má svoju životnosť, ktorú ovplyvňuje mnoho faktorov. ŠKODA myslela aj na takéto situácie, a preto má pripravený program recyklácie akumulátorov, ktoré dostávajú druhý život v podobe energetických úložísk. No a v prípade, že sa batéria nehodí ani na tento účel, partnerské spoločnosti v Európskej únii sa postarajú o jej ekologickú likvidáciu.