Magazín

Obľúbená vôňa burgrov

McDonald's - Gastro na kolesách
Práve obeta obľúbeného jedla na zoznam kompromisov nepatrí, a to najmä ak ide o menu z obľúbenej siete reštaurácií McDonald‘s. Fenomenálny okienkový výdaj pre motoristov, známy ako McDrive, sa stal v posledných mesiacoch ešte častejšou zastávkou či plánovaným gastro zážitkom pre mnohých šoférov. Vôňu obľúbeného burgra, zemiakových hranolčekov či kvalitnej kávy Arabika bolo z áut zacítiť veľmi často. McDrive poznajú zákazníci už desaťročia a v súčasnosti pribudol na Slovensku aj nový predajný kanál, doručovacia služba McDelivery. Od jej zavedenia ubehol viac ako rok a každý Slovák, ktorý ho už využil, určite vie, že dôvodom doručenia teplého jedla kuriérom za pár minút nie je iba nariadená karanténa.

Od obľúbeného McMenu vás delí iba 5 minút

Zmena nášho životného štýlu a domáca izolácia nás naučili vyhľadávať nové možnosti, ako sa prispôsobiť súčasnej situácii. Dať si doručiť svoje obľúbené jedlo až k dverám je benefit, ktorý vyhľadáva čoraz viac Slovákov. Nie je preto prekvapením, že tento trend zaviedla aj spoločnosť McDonald’s a postupne ho rozširovala. Od januára minulého roka zvýšila počet reštaurácií ponúkajúcich túto službu zo štyroch pilotných prevádzok v Bratislave na aktuálnych šestnásť, ktoré sú aj v Košiciach, Trnave a v Banskej Bystrici. Navyše, služba rozšírila od februára svoju doručovaciu ponuku v Bratislave a Košiciach aj o raňajkové menu. O kvalitnú a včasnú donášku sa stará spoločnosť WOLT.

Pohodlná donáška je správnou voľbou pre veľkých jedákov alebo väčšie osadenstvo v domácnosti. Napríklad, najväčšia objednávka minulého roka cez McDelivery obsahovala 9x veľké Big Mac menu a k tomu 45x Happy Meal. Či to boli hladoši z letného tábora, alebo veľká záhradná rodinná oslava, nie je asi podstatné, dôležité je, že si to rozhodne dosýta užili.

Veľkou výhodou služby McDelivery je aj samotný čas doručenia. Objednávka k vám vie prísť aj expresne rýchlo. Tej najrýchlejšej to minulý rok trvalo iba neuveriteľné 4 minúty a 56 sekúnd. Od McDonald’s vás, ako častokrát vidieť, delí iba päť či desať minút. Jedlo sa k vašim dverám dostane v ideálnom čase, možno kým si stihnete pozrieť v televízii športové správy, alebo kým vyvenčíte psa.

Nezameniteľná vôňa Mekáča sa presunula do áut

Posledné mesiace nám príliš nedopriali dosýta si vychutnať pôžitok z jedla v interiéroch reštaurácií. Našťastie, stále ostala možnosť previezť sa autom a vyzdvihnúť si svoje obľúbené jedlo z výdajného okienka. McDonald‘s a jeho nadčasový McDrive sú k dispozícii za každých okolností a zachránia tak obed i večeru cestou do práce alebo z práce, počas víkendu alebo aj na trase do prírody. Teplé jedlo si každý ľahko objedná v bezpečnom a komfortnom prostredí svojho auta, a to pri väčšine McDonald´s prevádzok a zo širokej sezónnej a celodennej ponuky. Síce môže ostať v aute roztrúsených pár omrviniek, vyzdvihnutie jedla z McDrive môže byť tiež príjemným spestrením dňa s nezameniteľnou arómou. O obľúbenosti využívania McDrive okienok svedčí aj to, že oproti roku 2019 narástol v roku 2020 počet vydaných objednávok o tretinu.

Dôvodom úspechu McDrive aj v súčasnosti sú nielen prísne dodržiavané opatrenia, ale aj to, že McDonald‘s neustále rozširuje a obohacuje ponuku jedál a tiež ju prispôsobuje požiadavkám zákazníkov. Tí, ktorí si prísnejšie strážia svoju líniu, vyhľadávajú takzvaný „nahý burger“ – lahodnú chuť hovädzieho mäsa so šalátovou zeleninou a bez žemle. K ponuke klasických burgov je teraz aj bezlepková žemľa. Novinky neobchádzajú ani tradičnú raňajkovú ponuku. Mekáč ju rozšíril napríklad aj o lokálnu syrovú klasiku McMuffin™ Lučina. Obľúbená syrová sezóna sa rovnako rozšírila o novinku Oštiepok King, ktorý ponúka ešte viac lokálnej chuti priamo zo srdca Liptova. Spoločnosť tak potvrdila záujem spolupracovať s domácimi dodávateľmi a podporovať lokálnu produkciu. Za zmienku určite stojí aj neustále sa rozširujúca kuracia ponuka a kvalitná káva v každom počasí.

Stačí si zájsť do najbližšieho McDrive. Navyše pri viac ako polovici prevádzok si šoféri môžu dobiť energiou aj svoj elektromobil.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Indian Springfield Dark Horse
Testy autoškoly

Test Indian Springfield Dark Horse: Dobrodružná Amerika

Predstavy ľudí o Amerike majú mnoho podôb. Od opálených tiel na plážach v Miami, cez bohatých obchodníkov v New Yorku, až po fi lmové celebrity v Los Angeles či bezbrehú zábavu v Las Vegas. Medzi tým sú nekonečné priestory, ktoré v predstavách križujú chlapíci na motocykloch. Presne k tejto poslednej predstave sa hodí aj náš spoločník Indian Springfield Dark Horse.