Magazín

FOTO: Náš prvý kontakt s BMW 320d xDrive, stojí za to?

Kto neskoro chodí, sám sebe škodí?

Viacerým redakciám boli rozdané autá na test, keďže sa mi podarilo meškať, neostalo na výber a dostali sme 190 koňový dvojlitrový TwinPower Turbo diesel BMW 320d xDrive Limousine. Ostatní si stihli zabookovať výkonnejšiu BMW 330i Limousine.
BMW 320d xDrive

Kľukato, rýchlo, ale bezproblémovo!

Našu štvorkolku sme sa rozhodli "vyvenčiť" na výhľad nad rakúske mestečko Hainburg, ktoré leží neďaleko Bratislavy. Spotreba okolo 10 litrov dokazovala, že sme auto nešetrili, no xDrive zvládol kľukaté zákruty smerom k fotografickému spotu na výbornu.
BMW 320d xDrive

Pár doladení...

Slogan nového BMW radu 3 sa nesie v znamení "VŽDY VO VEDENÍ." Aby bol skutočne naplnený, nechýbalo veľa. Vodičom však nedáva na výber z viacerých digitálnych tachometrov, ako sme na to zvyknutí u konkurencie.
BMW 320d xDrive

Bavoráky dozaista patria k tým autám, ktoré na ulici pútajú pozornosť. Obvzvlášť, ak ho máte vo farbe Portimao Blue, ktoré jednoducho v premávke vynikne. Čo nám ale k maximálnemu exhibionizmu chýbalo bola absencia CarPlay-u... Frajerské pesničky zo Spotify-u som si proste k maximálnemu jazdnému zážitku jednoducho pustiť nevedel. O to viac som si ale mal šancu vypočuť zvuk motora v športovom režime a poviem vám, stálo to zato!

BMW 320d xDrive

A čo cena?

Len pre zaujímavosť, nami skúšaná verzia stojí 67,097€, z toho za príplatkový M-packet priplatíte 22,697€. Základná cena teda je 44,400€. Nakonfigurovaná verzia BMW 330i Limousine je 69,015€, v základe ju dostanete za 43,200€. Na ďalšie pripravované motorizácie si ešte budeme musieť počkať.
BMW 320d xDrive
Rád skúšam nové veci a neznášam jednoliatý spôsob života. Práve vďaka tomu som sa dostal aj k písaniu článkov. V novinárskej branži sa pohybujem od roku 2015, začínal som ako kameraman a redaktor v košickej regionálnej televízií Naša (ktorá sa neskôr preorientovala na Košice:Dnes). 90% svojho času venujem video-tvorbe a fotografii, no popritom sa rád uvoľním aj pri ďalších kreatívnych prácach.

Vybrané články

  1. 1

    TEST Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC: Dobrý, lepší, najlepší – ktorý z nich je elektrický Mercedes?