Magazín

VIDEO: Babrák roka? Sebavedomý policajt si takto podpálil vlastné auto!

Akonáhle si dôstojník všimol ako osobné vozidlo prekročilo maximálnu povolenú rýchlosť na diaľnici, okamžite otočil policajné auto a pustil sa do agresívneho prenasledovania. Počas toho zrýchlil až na 225 km/h a nebezpečným spôsobom obiehal vozidlá aj cez odstavný pruh. Po necelej minúte sa mu nakoniec podarilo dohnať rýchlo idúce vozidlo a s policajným autom zastavil na vysušenom trávnatom páse pri diaľnici. Kombinácia horúceho motora po agresívnej jazde a vysušenej trávy mala za následok takmer okamžitý vznik požiaru pod autom. Po niekoľkých sekundách sa chytilo aj samotné auto a zúfalému policajtovi nakoniec neostávalo nič iné ako pozorovať výsledok vlastnej neuváženosti.

To všetko len kvôli potrebe udeliť pokutu vodičovi, ktorý prekročil rýchlosť o necelých 30 km/h. Toho nakoniec poslal samotný dôstojník preč bez pokuty. Celú situáciu, vrátane agresívnej jazdy a plameňov, zachytila zabudovaná policajná kamera.

Peter Orosz
Ak čítate tento text, tak som vás buď veľmi dobre rozosmial, alebo poriadne naštval. To ma teší, pretože automobily sú aj o subjektívnych pocitoch a emóciách, ktoré sa nebojím prezentovať. Bezduché parafrázy tlačových správ budete musieť hľadať niekde inde.
Okrem znižovania amortizačnej hodnoty mojej klávesnice písaním článkov, venujem svoju pozornosť aj amatérskemu filmu a cestovaniu.