Magazín

Zápach v aute? Poradíme vám, ako sa ho účinne zbaviť!

1. Zbavte sa možných zdrojov zápachu.
Prezrite interiér a vyhoďte nepotrebné obaly, staré servítky a nevynechajte ani popolník. Rôzne odpadky sa zatúlajú aj pod sedadlá či do rôznych schránok, takže je dôležité prejsť naozaj všetko. Je dosť pravdepodobné, že nájdete aj staré kúsky jedla, ktoré mohli zašpiniť čalúnenie či koberec. V takomto prípade odporúčame naniesť na konkrétne miesto vrstvu prášku do pečiva a nechať ho pôsobiť niekoľko hodín. Ten by mal zápach efektívne zneutralizovať.

Zápach v aute? Poradíme vám, ako sa ho účinne zbaviť!


**2. Vymeňte kabínový filter.**
Jeho úlohou je filtrovať vzduch prenikajúci do interiéru vozidla. Väčšinou zachytáva hrubé nečistoty a je potrebné ho raz za čas vymeniť. Filter obyčajne nájdete za schránkou spolujazdca, ale odporúčame vám nazrieť aj do manuálu. Jeho výmena stojí pár eur a zaberie maximálne 10 minút. Výsledok však budete cítiť takmer okamžite.

Zápach v aute? Poradíme vám, ako sa ho účinne zbaviť!

**3. Dezinfikujte ventiláciu**
Nebojte sa, nechceme od vás, aby ste rozobrali celú vzduchovú cirkuláciu. Stačí, ak zoženiete špeciálny čistič klimatizácií v spreji, ktorý nájdete na každej pumpe či v supermarkete. Sprej používajte len po výmene kabínového filtra, inak nebude tento spôsob veľmi účinný.


Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!